Z Modřic první ligové body

Dne 19. května napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva.

Teprve ve čtvrtém kole 1. ligy družstev billiard-hockeye šprtce podal BHC StarColor Most výkon hodný nejvyšší soutěže. V Modřicích ve velmi důležitém zápase zvítězil nad Gunners Břeclav 10:8 a průběžnou poslední příčku přenechal právě břeclavským. Vyrovnané utkání sehráli mostečtí také proti Ostravě. Celku z popředí tabulky ale podlehli poměrem 10:12. V červnu čeká mostecký tým v Praze Českomoravský pohár družstev, další prvoligové kolo se hraje až v září.

Úvodními zápasy byla v SVČ Most rozehrána také česká skupina 3. ligy družstev. Ze vzájemných střetnutí čtyř mosteckých týmů vyšel nejlépe Real Draci 18.ZŠ Most a patří mu průběžná první příčka.

Po Slovensku a Švédsku vyrážejí nyní stolní hokejisté v krátké době již ke třetí zahraniční cestě. Pětice mosteckých hráčů a hráček se v příštím týdnu představí v Petrohradě na Russia Open, které zahrnuje soutěže v billiard-hockeyi šprtci, v air-hockeyi a v táhlovém hokeji Chemoplast.

Přečíst celý článek

Stolní hokejisté hráli ve švédském Lundu

Dne 11. května napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Mezinárodní turnaje.

Krátce po mistrovství Evropy ve slovenské Senici vyrazili mostečtí stolní hokejisté na další mezinárodní soutěž. Po čtyřleté přestávce se představili ve švédském Lundu. Pořadatelé zdejší turnaj původně nazvali Bohemia Cup a měl zahrnovat hned tři části – billiard-hockey šprtcové a táhlové hokeje Stiga a Chemoplast. Nakonec se vrátili k tradičnímu pojmenování Scanian Open a soutěž ve Stiga hokeji z programu vypustili.

Ve šprtcové části turnaje dali domácí Švédové vzpomenout na fakt, že jsou stále ještě úřadujícími mistry světa a díky veteránovi českého původu Karlu Menclovi slavili vítězství. Jeho triumf doplnil druhým místem Ander Olsén. Z mostecké výpravy byla nejlepší na třetí příčce Pavla Mišíková. V chemoplasovém turnaji zvítězil Martin Laštůvka (Black Sharks Most) před domácím Mikaelem Gellerstamem a dalším mosteckým hráčem Janem Kusým. Obě části Scanian Open proběhly v přátelské atmosféře. Zklamáním pro početný mostecký tým byla nicméně i na místní poměry malá účast domácích hráčů. Výsledky a statistiky jsou k dispozici na webu WTHA.

V aktuálním programu mají mostečtí stolní hokejisté týmové soutěže v billiard-hockeyi šprtci. Prvoligový celek BHC StarColor Most hraje v Modřicích, třetí liga proběhne v SVČ Most.

Dvě čtvrtá místa z mistrovství Evropy

Dne 25. dubna napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Mezinárodní turnaje.

Osm hráčů a hráček zastupovalo Mostecko v billiard-hockeyových soutěžích mistrovství Evropy 2018 ve slovenské Senici. Šest z nich při tom mělo na sobě dres české reprezentace, dva další doplnili sestavu ruské sborné, jinak tvořené převážně petrohradskými hráči. Nejlepšími výsledky našich zástupců byla dvě čtvrtá místa Lady Semové a Lukáše Doležala.

Mistrovství Evropy 2018 – Senica, Slovensko

• MUŽI: 1. Jaromír Procházka (Šprtmejkři Ostrava A-one), …, 13. Michal Justra, 21. Ondřej Černý (oba BHC StarColor Most), 31. Nikolaj Germanov (Rusko, Černí Tygři 3.ZŠ Most)
  • ŽENY: 1. Petra Zajíčková (BHK IQ Boskovice), …, 4. Lada Semová (Black Sharks Most), 6. Karolína Sládková (Lejdýs Most)
  • JUNIOŘI: 1. Adam Syrůček (Prague NHL), …, 4. Lukáš Doležal, 6. Jan Kusý (oba Black Sharks Most), 12. Artem Germanov (Rusko, Černí Tygři 3.ZŠ Most)

Již v příštím týdnu se mostečtí představí na dalším mezinárodním turnaji. Ve švédském Lundu je čeká Bohemia Cup.