Jan Chládek vyhrál Letní pohár StarColor

Dne 19. června napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci.

Zatímco v dubnu a v květnu stolní hokejisté hráli hlavně v zahraničí, červnový soutěžní program je vyhrazen pouze pro domácí, převážně regionální, soutěže. Ve druhém kole 3. ligy billiard-hockey šprtce se utkal tým Real Draci 18. ZŠ Most hned třikrát s chomutovskou ZŠ Na Příkopech, třikrát zvítězil a s náskokem vede tabulku české skupiny.

Další šprtcové soutěže proběhly ve Středisku volného času Most. Mostecká NHL, liga po vzoru zámořské hokejové soutěže, má za sebou sedmnáctý ročník. Jeho vítězem se stal Ondřej Müller hrající s týmem Buffalo Sabres.

Letní pohár StarColor, zařazený do Českého poháru jako kategorie Expres, se stal kořistí mezibořského Jan Chládka. Druhý byl Ondřej Matura (Netopýři Most) a třetí Vít Kůřil (SVČ Most).

V nejbližším programu mají mostečtí hráči dva turnaje v Praze – Českomoravský pohár družstev a turnaj Českého pohár jednotlivců.

Mostečtí stolní hokejisté bojovali na Russia Open

Dne 1. června napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Mezinárodní turnaje.

Pětice mosteckých stolních hokejistů se představila v Sankt Petěrburku při třináctém ročníku turnaje Russia Open. Kromě nich se do severní metropole Ruska vypravili také hráči z Dobré Vody u Českých Budějovic, úřadují mistři republiky v billiard-hockeyi šprtci. Právě Jihočeši v čele s Petrem Honsou ovládli soutěž v billiard-hockeyi. Z mosteckých hráčů byl nejlepší Jan Matuščín, který obsadil osmé místo a zároveň první mezi juniory. Do první výsledkové desítky se vešel ještě devátý Jakub Hasil, který se Russia Open účastní pravidelně a počet jeho účastí dosud kopíruje počet ročníků.

Přečíst celý článek

Z Modřic první ligové body

Dne 19. května napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva.

Teprve ve čtvrtém kole 1. ligy družstev billiard-hockeye šprtce podal BHC StarColor Most výkon hodný nejvyšší soutěže. V Modřicích ve velmi důležitém zápase zvítězil nad Gunners Břeclav 10:8 a průběžnou poslední příčku přenechal právě břeclavským. Vyrovnané utkání sehráli mostečtí také proti Ostravě. Celku z popředí tabulky ale podlehli poměrem 10:12. V červnu čeká mostecký tým v Praze Českomoravský pohár družstev, další prvoligové kolo se hraje až v září.

Úvodními zápasy byla v SVČ Most rozehrána také česká skupina 3. ligy družstev. Ze vzájemných střetnutí čtyř mosteckých týmů vyšel nejlépe Real Draci 18.ZŠ Most a patří mu průběžná první příčka.

Po Slovensku a Švédsku vyrážejí nyní stolní hokejisté v krátké době již ke třetí zahraniční cestě. Pětice mosteckých hráčů a hráček se v příštím týdnu představí v Petrohradě na Russia Open, které zahrnuje soutěže v billiard-hockeyi šprtci, v air-hockeyi a v táhlovém hokeji Chemoplast.