Hrálo se v Mostě a v Mutěnicích

Dne 20. září napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci.

Z tříčlenné mostecké výpravy se na šprtcovém turnaji v jihomoravských Mutěnicích nejvíce dařilo Daliboru Semovi. V celkovém pořadí obsadil třináctou příčku a zvítězil v hodnocení mladších žáků. Jan Matuščín skončil patnáctý a Jozef Matuščín devatenáctý. Vyhrál modřický Jiří Nakládal.

Ve Středisku volného času Most se hrál Pohár United Energy, zařazený do Českého poháru jako nejnižší kategorie Expres. V místní konkurenci zvítězil Jakub Hasil před Daliborem Semem a Ondřej Frýbou.

V následujícím soutěžním víkendu jedou mostečtí stolní hokejisté opět na jižní Moravu. V Břeclavi se zúčastní 24. ročníku Českomoravského poháru družstev ve šprtci.

• Mutěnice Open – billiard-hockey šprtec – Český pohár, kat. ČP12 – 1. Jiří Nakládal, 2. Miroslav Škorpík (oba BHC Dragons Modřice), 3. Ladislav Šustáček (SHL Brno), …, 13. Dalibor Sem, 15. Jan Matuščín (oba BHC StarColor Most), 19. Jozef Matuščín (BHC Most)
  • Pohár United Energy I. – billiard-hockey šprtec – Český pohár, kat. Expres – 1. Jakub Hasil, 2. Dalibor Sem, 3. Ondřej Frýba, 4. Matyáš Vaníček, 5. Jan Matuščín (všichni BHC StarColor Most), atd.

Stolní hokejisté úspěšní v Břeclavi

Poprvé od loňského září se hráči a hráčky billiard-hockeye šprtce sešli při turnaji celostátní úrovně (kat. ČP36) a do výsledků břeclavského Gunners Cupu se výrazně zapsali i mostečtí zástupci. Za vítězným Adamem Kuráněm (BHC Dobrá) medailové pozice vybojovali druhý Michal Justra a třetí Matyáš Vaníček (oba BHC StarColor Most). Pohár pro nejlepšího staršího žáka si z Břeclavi odvezl jejich oddílový spoluhráč Marek Těšitel.

V rámci letní přípravy sehráli stolní hokejisté deset turnajů Letní ligy SVČ Most. Vítězem seriálu se stal Michal Justra. Další turnaj regionální úrovně se pod názvem Pohár United Energy bude v SVČ Most hrát opět již v sobotu 11. září od 9 hod.

VÝSLEDKY

• Gunners Cup – billiard-hockey šprtec – Český pohár, kat. ČP36 – 1. Adam Kuráň (BHC Dobrá), 2. Michal Justra, 3. Matyáš Vaníček, …, 14. Marek Těšitel, 25. Jan Matuščín, 36. Ladislav Turinek, 40. Dalibor Sem (všichni BHC StarColor Most) 42. Jozef Matuščín (BHC Most), 50. Vít Kůřil (oba BHC StarColor Most)
  • Letní liga SVČ Most – billiard-hockey šprtec – konečné pořadí: 1. Michal Justra, 2. Jakub Hasil, 3. Matyáš Vaníček (všichni BHC StarColor Most), atd.

Michal Justra vyhrál šprtcový turnaj ve Škrdlovicích

Dne 19. července napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva, Domácí soutěže - jednotlivci.

Početná a úspěšná byla mostecká šprtcová výprava na turnaji ve Škrdlovicích. Turnaj Hroch Open Air po dlouhé době nabídl srovnání hráčů z různých regionů. Vítězství si z Vysočiny odvezl Michal Justra (BHC StarColor Most), dařilo se i dalším mosteckým zástupcům. Šesté místo obsadil Jan Matuščín, zároveň nejlepší junior. Osmý byl Matyáš Vaníček a devátý Dalibor Sem. Ten si navíc odnesl trofej pro vítěze kategorie mladších žáků. BHC Most byl také nejlepším ze zúčastněných družstev.

Turnaje regionální úrovně proběhly ve Středisku volného času Mostu. V rámci příměstského tábora se stolním hokejem se pod názvem Letní pohár SVČ Most hrály turnaje ve šprtci, v air-hockeyi a v táhlovém hokeji Chemoplast. Každou středu od 18:00 hod. se v SVČ Most koná Letní liga ve šprtci. Její jednotlivé turnaje jsou zařazeny do United Energy Severočeského poháru 2021. Soutěž je přístupná pro registrované i neregistrované hráče.

VÝSLEDKY

• Hroch Open Air – billiard-hockey šprtec – Český pohár, kat. ČP12 – 1. Michal Justra (BHC StarColor Most), 2. Martin Vrána (Doudeen Team), 3. Jiří Nakládal (BHC Dragons Modřice), …, 6. Jan Matuščín, 8. Matyáš Vaníček, 9. Dalibor Sem, 14. Marek Těšitel (všichni BHC StarColor Most), 16. Jozef Matuščín (BHC Most), 26. Ladislav Turinek, 27. Dalibor Frýba (oba BHC StarColor Most)