V Mostě se konalo mistrovství ČR ve stolních hokejích

V čt 30. listopadu 2017 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci.

Mostecké Středisko volného času hostilo o víkendu mistrovské souboje v billiard-hockeyi šprtci a v air-hockeyi. Nejúspěšnějším týmem billiard-hockeyové části byl BHK Orel Boskovice, jehož členové v čele s Jakubem Davidem kompletně ovládli medailové pozice v kategorii mužů. Zlato pro tento tým vybojovala v kategorii žen také Petra Zajíčková. Domácí bodovali v mládežnických kategoriích. Mezi mladšími žáky zvítězil Ondřej Matura (Netopýři Most). Druhou příčku obsadil David Kučera (BHC 15.ZŠ Most), který si zároveň odnesl i trofej pro vítěze Českého poháru mezi mladšími žáky. Bronz v téže kategorii vybojoval David Klíma z Meziboří. V kategorii juniorů obsadil třetí místo Matyáš Vaníček (BHC StarColor Most „B“).

V air-hockeyi se mostečtí radovali ze dvou mistrovských titulů díky Janu Kusému v kategorii juniorů a Ladě Semové v kategorii žen. Oba si tím mj. zajistili účast na mistrovství Evropy 2018 na Slovensku. V kategorii mužů a družstev slavili účastníci z jižní Moravy.

Vedle titulárních sponzorů se na zabezpečení akce finančně podílel Ústecký kraj a statutární město Most. Prostory a další zázemí poskytl spolupořadatel akce – Středisko volného času Most.

VÝSLEDKY:

OZP mistrovství ČR – billiard-hockey šprtec

MUŽI – 1. Jakub David, 2. Dominik Fiala, 3. Vít Vondál (všichni BHK Orel Boskovice)

ŽENY – 1. Petra Zajíčková (BHK Orel Boskovice), 2. Markéta Cibulková (Prague NHL), 3. Michaela Grabinská (Šprtmejkři Ostrava)

JUNIOŘI – 1. Adam Syrůček (Manver Pečky), 2. Simon Kaňa (Gunners Břeclav), 3. Matyáš Vaníček (BHC StarColor Most „B“)

STARŠÍ ŽÁCI – 1. Matěj Krmíček (Gunners Břeclav), 2. Vojtěch Brauner, 3. Patrik Tirpák (oba Fluke Kohoutovice)

MLADŠÍ ŽÁCI – 1. Ondřej Matura (Netopýři Most), 2. David Kučera (BHC 15.ZŠ Most), 3. David Klíma (KSH ZŠ Meziboří)

Pohár Bilfinger – mistrovství ČR – air-hockey

MUŽI – 1. Jaromír Procházka (Neofight Brno), 2. Ladislav Šustáček (SHL Brno), 3. Matouš Loučka (Gunners Břeclav)

ŽENY – 1. Lada Semová (Black Sharks Most), 2. Denisa Danielová (Neofight Brno), 3. Karolína Sládková (Lejdýs Most)

JUNIOŘI – 1. Jan Kusý, 2. Lukáš Doležal (oba Black Sharks Most), 3. Simon Kaňa (Gunners Břeclav)

DRUŽSTVA 1. Gunners Břeclav, 2. SHL Brno, 3. Břeclav Tygři

Doprovodné turnaje

Pohár StarColor – 1. Jan Kusý (Black Sharks Most), 2. Jaromír Foltýn Sen. (Senny-Oři), 3. Lukáš Doležal (Black Sharks Most)

Pohár OZP – billiard-hockey šprtec – 1. Karel Kraček (Lišáci Most), 2. Zdeněk Bednář (WIP Reklama Dobrá Voda), 3. Roman Kovář (BHK Orel Boskovice)