MČR – zlato pro Maturu, stříbro pro Matuščína a Těšitele

V ne 25. listopadu 2018 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci.

Celoroční úsilí v soutěžích jednotlivců billiard-hockeye šprtce vyvrcholilo pro hráče a hráčky této disciplíny v boskovické sokolovně mistrovstvím republiky. Akci zorganizoval zdejší prvoligový klub BHK IQ Boskovice. Své zastoupení ve všech kategoriích měly i oddíly z Mostecka. V kategorii mladších žáků obhájil loňské prvenství Ondřej Matura (Netopýři Most). Jeho oddílový spoluhráč Marek Těšitel vybojoval v téže kategorii stříbro a mezibořský David Sklenář byl čtvrtý.

Další stříbrnou medaili přidal v kategorii starších žáků Jan Matuščín (BHC StarColor Most). Ve vyrovnané soutěži žen obsadila Valentina Grimmová sedmé místo. Mezi juniory byl Matyáš Vaníček čtvrtý. Cenná jsou také umístění třech mužů v první desítce. Pátý byl Petr Henych, šestý Ondřej Müller a desátý Patrik Purket.

Mistrovství ČR v Boskovicích neslo pořadové číslo 39. Kde proběhne jubiljní čtyřicáté zatím není jasné. Český svaz billiard-hockey čeká v lednu mimořádná valná hromada, která musí nejprve zvolit nového předsedu a teprve poté určí místo a pořadatele mistrovství ČR a schéma soutěží jednotlivců a družstev sezóny 2019.