Mostečtí stolní hokejisté úspěšní na mistrovství světa

Dne 22. května napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Mezinárodní turnaje.

V pražském Majalandu na tři dny rozložili své arény stolní hokejisté a utkali se zde o tituly mistrů světa. Mistrovství světa ve stolních hokejích proběhlo po dlouhých osmi letech, v roce 2020 jeho konání zabránila covidová pandemie. V konkurenci hráčů a hráček ze třinácti zemí měli nejpočetnější a papírově nejkvalitnější zastoupení domácí. Postavení velkých favoritů Češi naplnili i díky výraznému příspěvku mosteckých. V kategorii žen si mistrovské tituly rozdělily Lada Semová (Lejdýs Most), která zvítězila v air-hockeyi a také v celkovém hodnocení víceboje, a Valentina Grimmová (BHC CorroTech Most), vítězka šprtcové části MS a trochu překvapivě také turnaje v táhlovém hokeji Chemoplast.

Mezi juniory dominoval Dalibor Sem (BHC CorroTech Most), který vyhrál soutěž v billiard-hockeyi šprtci a v air-hockeyi a navíc víceboj – Multitable. Pouze v táhlovém hokeji Chemoplast byl na první příčce jiný hráč, Španěl Eneko Garcia.

Přečíst celý článek

Junioři SVČ Most mistry republiky

Dne 9. května napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva, Domácí soutěže - jednotlivci.

Druhý ročník šprtcového Mistrovství republiky družstev mládeže, které loni na celostátní úrovni nahradilo Ligu škol, proběhl v jihomoravských Mutěnicích. V soutěži juniorů zvítězilo družstvo SVČ Most ve složení Dalibor Sem, Marek Těšitel, Adam Bárta a Petr Komůrka a získalo titul mistra republiky. Žákovská soutěž měla početnější obsazení a dramatičtější průběh. Zvítězili domácí Šprti Mutěnice, následováni Břeclaví a bronzovým SVČ Most v sestavě Petr Pečarka, Jakub Karafa, Kryštof Kubišta. Tým SVČ Smajlík Litvínov (Filip Justra, Jan Veselý, Jakub Veselý) obsadil šesté místo.

V Mutěnicích se rovněž konal pátý ročník turnaje Českého poháru (kat. ČP12) s názvem Mutěnice Open. Nejlepší byl Michal Trávník z pořadatelského týmu, následován bohunickým Michalem Fraňkem a Lukášem Michálkem z BHC Most. Další umístění hráčů z našeho regionu: 7. Michal Justra, 14. Marek Těšitel, 19. Jakub Hasil, 26. Matyáš Vaníček (všichni BHC StarColor Most), 30. Adam Bárta (SVČ Most), 32. Jozef Matuščín (BHC Most), 34. Vojtěch Kubišta, 35. Petr Komůrka, 36. Petr Pečarka (všichni SVČ Most), 41. Jakub Karafa (Tučňáci 14.ZŠ Most), 42. Filip Justra, 48. Jan Veselý (oba SVČ Smajlík Litvínov), 53. Dalibor Sem (BHC CorroTech Most), 62. Jakub Veselý (SVČ Smajlík Litvínov).

Přečíst celý článek

V druhé lize jen bod

Dne 30. dubna napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva.

BHC CorroTech Most nastoupil ve 2. lize billiard-hockeye šprtce k zápasům proti favoritům soutěže. Ve dvou utkáních s SHL Brno mostečtí body nezískali, když zkušenému soupeři podlehli 2:3 a 3:5. Alespoň bod zapsali v souboji s lídrem tabulky SHK Kadolec po remíze 4:4. Aktuálně patří týmu BHC CorroTech Most šestá příčka. Ve srovnání se soupeři má odehráno méně zápasů a šance na postup do finálové pětky jsou tak stále otevřené. Čtvrté a páté kolo se koná až v podzimní části sezóny. Most hraje nejprve v Kadolci a na závěr pak doma v mosteckém Středisku volného času.

Za účasti šesti týmů se právě ve Středisku volného času Most konal Severočeský pohár družstev. Zvítězila sestava s názvem „Zatím nepojmenovaný tým 2.0“.

Přečíst celý článek

Další články neleznete v archivu článků.

Kalendář akcí

Mostecká NHL - finálový turnaj

so 29. června 2024 MOST

Scanian Open

ne 18. srpna 2024 LUND, Švédsko

Ikona Informace Informace

Českomoravský pohár družstev - finále

ne 8. září 2024 VĚTRNÝ JENÍKOV

Ikona Informace Informace

Zobrazit více akcí