Hrál se Letní pohár SVČ Most, turnaj v Maďarsku zrušen

Dne 28. července napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci, Mezinárodní turnaje.

Ani letos nechyběl mezi letními příměstskými tábory Střediska volného času Most tábor určený pro mladé stolní hokejisty. Na závěr tábora odehráli jeho účastníci trojici turnajů, zařazených i do Českého poháru, s názvem Letní pohár SVČ Most. Ve šprtci zvítězil favorizovaný Jan Matuščín. V dalších dvou disciplínách se ale zrodilo překvapení. V táhlovém hokeji Chemoplast byl nejlepší Dalibor Sem, v air-hockeyi Ondřej Štěpán.

Probíhající pandemie zasahuje nadále i do soutěží ve stolním hokeji. Naposledy byl zrušen šestý ročník šprtcového Hungarian Open, kterého se mostečtí hráči pravidelně účastní. Další turnaje jsou naplánovány až na září.

Turnajové vítězství Mišíkové, druholigové body Litvínovu

Dne 28. června napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva, Domácí soutěže - jednotlivci.

Regionální turnaj jednotlivců s názvem Letní pohár StarColor přilákal do Střediska volného času Most dvě desítky účastníků a přinesl překvapivé výsledky. Žádný z favoritů se tentokrát na medailové pozice neprosadil. Trpělivá a zodpovědná hra přinesla vítězství Pavle Mišíková. Druhá byla Valentina Grimmová a třetí Martin Schlosser. Teprve další místa patřila zástupcům místního druholigového celku.

V SVČ Most proběhlo také čtvrté kolo druhé ligy družstev. Tým SHL CorroTech Litvínov nejprve remizoval 2:2 se Žďárem nad Sázavou. Poté v derby vysoko porazil BHC StarColor Most 6:0 a nakonec vyhrál 5:2 odvetu se Žďárem. Mosteckému celku se dařilo méně. Kromě utkání s Litvínovem prohrál i první duel proti Žďáru nad Sázavou 2:4. Teprve v závěrečném zápase proti stejnému soupeři si připsal body po vítězství 6:3. Další zápasy druhé ligy se souběžně hrály na druhé straně republiky v Dobré.

Vydařené druholigové kolo

Dne 17. června napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva.

V domácím prostředí Střediska volného času Most se dařilo týmům BHC StarColor Most a SHL CorroTech Litvínov ve druhé lize družstev billiard-hockeye šprtce. Podle rozpisu soutěže se jednalo o třetí kolo, fakticky se hrálo teprve podruhé, protože původní druhé kolo bylo odloženo na září. Ve vzájemném zápase si zástupci okresu Most body rozdělili po remíze 3:3. Hned dvakrát si oba týmy zahrály proti Kadolci. Most vyhrál 6:2 a 3:1, Litvínov měl výsledky hodně podobné, zvítězil 6:1 a 3:1.

Čtvrté druholigové kolo se hraje již 28. června a mostečtí a litvínovští opět nastoupí v SVČ Most. Kromě vzájemného zápasu je tentokrát čeká BHL Žďár nad Sázavou. Ještě před tím, konkrétně v pátek 19. června, proběhne rovněž v SVČ Most regionální turnaj jednotlivců s názvem Letní pohár StarColor.

Finálovým turnajem byl také zakončen 20. ročník Mostecké NHL. Jeho vítězem se v SVČ Most stal Jan Matuščín s týmem Washington Capitals.