Stolní hokejisté v létě nezahálejí

Dne 15. července napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci, Mezinárodní turnaje.

Letní měsíce jsou v kalendáři soutěží stolního hokeje vyhrazeny spíše menším turnajům, jejichž výsledky příliš nepromlouvají do konečného pořadí celostátních soutěží. V rámci letního kempu Gunners Břeclav se dvou billiard-hockeyových turnajů zúčastnil také Lukáš Michálek z BHC Most. V třetím ročníku Borovina Open obsadil dvanácté místo. Vyhrál Simon Kaňa (Gunners Břeclav). V „Expres turnájku Borovina 2024“ obsadil Lukáš Michálek sedmou příčku, zvítězil Michal Mokruša (Šprti Mutěnice).

Součástí osmého ročníku příměstského tábora SVČ Most zaměřeného na stolní hokej byly hned tři turnaje. V Letním poháru SVČ Most v billiard-hockeyi šprtci zvítězil David Koman před Josefem Kvapilem (oba SVČ Most) a Jakubem Karafou (Tučňáci 14. ZŠ Most).

Přečíst celý článek

Stolní hokejisté se utkali v Brně

Dne 16. června napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci.

Poslední velký turnaj jarní části sezóny odehráli billiard-hockeyisté v Brně-Bohunicích. Stovka hráčů a hráček z různých koutů ČR a také ze slovenské Ilavy zde bojovala v turnaji Orel Cup, zařazeném do Českého poháru jako nejvyšší kategorie ČP36. Zvítězil Martin Vrána z pořadatelského Doudeen Teamu před boskovickou dvojicí Jakub Ošlejšek a Jakub David. Z prvoligového týmu BHC StarColor Most tentokrát startoval pouze Jakub Hasil. Obsadil patnácté místo. Početnější zastoupení měl druholigový oddíl BHC CorroTech Most. Z jeho členů si nejlépe vedl Dalibor Sem, celkově dvacátý čtvrtý, druhý v kategorii juniorů. Adam Bárta (SVČ Most) byl celkově třicátý, zároveň třetí mezi zúčastněnými juniory.

Další pořadí mosteckých zástupců: 36. Jan Krmenčík, 39. Lukáš Bušo (oba BHC CorroTech Most), 43. Lukáš Michálek (BHC Most), 52. Tomáš Kodýtek (BHC CorroTech Most), 54. Jozef Matuščín (BHC Most), 64. Oliver Čermák (BHC CorroTech Most), 69. Petr Pečarka (SVČ Most).

Mostečtí stolní hokejisté úspěšní na mistrovství světa

Dne 22. května napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Mezinárodní turnaje.

V pražském Majalandu na tři dny rozložili své arény stolní hokejisté a utkali se zde o tituly mistrů světa. Mistrovství světa ve stolních hokejích proběhlo po dlouhých osmi letech, v roce 2020 jeho konání zabránila covidová pandemie. V konkurenci hráčů a hráček ze třinácti zemí měli nejpočetnější a papírově nejkvalitnější zastoupení domácí. Postavení velkých favoritů Češi naplnili i díky výraznému příspěvku mosteckých. V kategorii žen si mistrovské tituly rozdělily Lada Semová (Lejdýs Most), která zvítězila v air-hockeyi a také v celkovém hodnocení víceboje, a Valentina Grimmová (BHC CorroTech Most), vítězka šprtcové části MS a trochu překvapivě také turnaje v táhlovém hokeji Chemoplast.

Mezi juniory dominoval Dalibor Sem (BHC CorroTech Most), který vyhrál soutěž v billiard-hockeyi šprtci a v air-hockeyi a navíc víceboj – Multitable. Pouze v táhlovém hokeji Chemoplast byl na první příčce jiný hráč, Španěl Eneko Garcia.