Z Petrohradu bronz, v Říčanech vítězství

V pá 31. května 2013 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci, Mezinárodní turnaje.

Soutěžně i nesoutěžně se prezentovali v minulém týdnu mostečtí stolní hokejisté. Billiard-hockey club Most představil šprtec a svou činnost veřejnosti při Dětském dnu společnosti StarColor, která je dlouholetým partnerem klubu.

Na již tradiční mezinárodní turnaj Russia Open cestoval Jakub Hasil a v metropoli na Něvě se mu dařilo. Ve své hlavní disciplíně billiard-hockeyi šprtci dosáhl bilance pět výher – jedna prohra a obsadil třetí příčku. Vítězem se stal Jiří Nakládal z družstva BHC Dragons Brno. Češi, kteří přijeli především kvůli šprtci, se podle předpokladů prosadili na přední příčky. Nejlepší z místních byl na šestém místě Roman Tomašpol. Vítězství v týmovém Poháru WTHA vybojovali brněnští Dragoni.

V táhlovém hokeji Chemoplast a v air-hockeyi naopak slavili domácí. Ani v těchto disciplínách Hasil nijak nepropadl. V air-hockeyi vypadl ve čtvrtfinále s vítězným Varginem a s bilancí 2-0-2 obsadil osmé místo. V táhlovém hokeji Chemoplast si pak za tři výhry a jednu prohru odnesl další bronz. Vyhrál junior Stěpanov.

Mostecký hráč je navíc rekordmanem petrohradského turnaje. Od roku 2005, kdy se turnaj hrál poprvé, startoval ve všech ročnících a všech disciplínách. Kompletním zápisem se kromě něj nemůže pochlubit nikdo ze zahraničních ani domácích hráčů.

Hrálo se i v České republice. V Říčanech na šprtcovém turnaji místní úrovně kategorie Expres startovali i tři mostečtí a splnili své role favoritů. Zvítězil Ondřej Frýba (BHC AB STAIN Most) před Jakubem Novotným (Old Friends Most). Při shodné bilanci 3-2-0 ve prospěch Frýby rozhodla pomocná kritéria.

Následující týden bude patřit soutěžím družstev billiard-hockeye šprtce. BHC AB STAIN Most přivítá ve své klubovně na 18.ZŠ Most v dalším kole 1.ligy SHL SDS Exmost Brno a SHL WIP Reklama Dobrá Voda. Soupeři jsou tentokrát velcí favorité a jakýkoli bodový zisk mosteckých by byl obrovským překvapením. Na stejném místě se bude hrát i liga třetí.

Výsledky Russia Open budou publikovány na webu WTHA, říčanské pak na webu Unie HSH.

Starší článek „

Novější článek „


Další články neleznete v archivu článků.

Kalendář akcí

(Český pohár - ČP36)

so 7. září 2019 DOBRÁ VODA U ČESKÝCH BUDĚJOVIC

Ikona Informace Informace

2.liga družstev

ne 6. října 2019 STOCHOV

Ikona Informace Informace

United Energy Czech Open

so 12. října 2019 MOST

Ikona Informace Informace

Pohár WTHA

ne 13. října 2019 MOST

Ikona Informace Informace

Zobrazit více akcí