Mostečtí loupili v Uherčicích

V ne 8. června 2014 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva, Domácí soutěže - jednotlivci.

V průběžné tabulce je BHC AB STAIN Most se ziskem osmi bodů z osmi zápasů na páté příčce. Ligová sezóna se dohrává na podzim. V říjnovém šestém kole mají mostečtí volno a sezónu zakončí v listopadovém sedmém kole, doma proti Boskovicím a Stochovu-Pečkám.

Hrají se ale i další soutěže. V turnaji jednotlivců o Pohár 4.ZŠ Most zvítězil Karel Kraček (BHC AB STAIN Most „B“) před dvojicí hráčů pořadatelského oddílu Martinem Haladou a Matějem Zienertem. Na 7.ZŠ Most hostil tým Netopýři zápasy 3.ligy družstev. Nejprve porazil Klub dětí Most 5:4, poté prohrál s vedoucím celkem soutěže BHC 15.ZŠ Most 3:5. Kompletní výsledky všech soutěží budou po zpracování publikovány na webu Unie hráčů stolního hokeje.

V tomto týdnu startují mostečtí stolní hokejisté v Polsku na Polish Open v billiard-hockeyi šprtci a v táhlovém hokeji Chemoplast. Letošní ročník hostí Kedzierzyn-Koźle.

Uherčice, Most (has) – K pátému kolu nejvyšší soutěže družstev billiard-hockeye šprtce cestoval BHC AB STAIN Most až do jihomoravské vísky Uherčic, kde sídlí jeden z tradičních účastníků 1.ligy, tým SHC Bizoni Uherčice. Mostečtí tentokrát nastoupili nejenom kompletní, ale navíc i posíleni leaderem druholigového Litvínova Michalem Justrou. A mostecké družstvo si v Uherčicích vedlo výborně. Nejprve porazilo domácí Bizony 12:8 a sesadilo je z průběžného prvního místa, poté si vyšláplo i na brněnský Doudeen Team. Most nad obhájcem loňského stříbra zvítězil 12:5.

V air-hockeyovém Českém poháru udělal další krok k postupu na mistrovství ČR celek Gentlemen Most, který ve dvou sedmisetových bitvách udolal Black Sharks Most.