BHC StarColor Most slaví vítězství v Poháru mistrů

V st 11. května 2016 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Mezinárodní turnaje.

První ze dvou květnových startů na soutěžích v zahraničí mají úspěšně za sebou mostečtí stolní hokejisté. Do Petrohradu, který hostí v tomto období soutěže pravidelně již od roku 2005, se vypravili mostečtí hráči především s cílem uspět ve finále billiard-hockeyového Poháru mistrů evropských zemí. Tým BHC StarColor Most totiž letos nečekaně dostal příležitost zúčastnit se PMEZ poté, co mistrovský celek ostravských Šprtmejkrů start odřekl. A mostečtí svou šanci beze zbytku využili. K finálovému zápasu sice z finančních důvodů odcestovali jen se základní trojicí, tu ale tvořili mezinárodně již poměrně ostřílení hráči. Zkušenosti s poměrně odlišným herním stylem hráčů mimo ČR pak sestava Michal Justra, Dalibor Frýba a Jakub Hasil zužitkovala ve finále proti družstvu „Něvská armáda“ a zvítězila jednoznačně 9:0.

Mosteckým se dařilo i v soutěžích jednotlivců Russia Open. V billiard-hockeyi šprtci obhájil loňský triumf Michal Justra, druhé místo obsadil Dalibor Frýba a čtvrtý skončil Jakub Hasil. V táhlovém hokeji Chemoplast zvítězil domácí Sergej Kurčakov, Jakub Hasil byl čtvrtý. Při air-hockeyi byl z mosteckých zástupců na tom nejlépe šestý Michal Justra. Vyhrál Dmitrij Pavlov z Moskvy.

Vítězstvím v PMEZ se mostecký Billiard-hockey club poprvé ve své historii výrazněji zapsal i do výsledků soutěží družstev dospělých. Na financování cesty na finále kromě sponzorů přispělo i město Most. Volný den v místě konání využili stolní hokejisté k návštěvě tradiční přehlídky ke Dni vítězství a také k návštěvě zápasů mistrovství světa v ledním hokeji.

Již tento víkend se představí mostečtí na Slovensku. V Senici nastoupí k turnajům v billiard-hockeyi a v táhlovém hokeji a budou chtít navázat na úspěšné vystoupení v Petrohradě.

RUSSIA OPEN – medailové pořadí jednotlivých disciplín

  • Billiard-hockey šprtec: 1. Michal Justra, 2. Dalibor Frýba, 3. Pavel Němudrov
  • Air-hockey: 1. Dmitrij Pavlov, 2. Sergej Chomčenko, 3. Sergej Antonov
  • Táhlový hokej Chemoplast: 1. Sergej Kurčakov, 2. Xenia Obojeva, 3. Irina Belavina

Starší článek „

Novější článek „


Další články neleznete v archivu článků.

Kalendář akcí

Russia Open

so 28. května 2022 PETROHRAD, Rusko

Ikona Informace Informace

Mistrovství Evropy

so 11. června 2022 MODŘICE

Ikona Informace Informace

(Český pohár - ČP36)

so 18. června 2022 MUTĚNICE

Ikona Informace Informace

(Český pohár - ČP36)

so 12. listopadu 2022 MOST

Ikona Informace Informace

Mistrovství ČR 2022

so 3. prosince 2022 MUTĚNICE

Ikona Informace Informace

Zobrazit více akcí