Odstartoval Český pohár 2017

V pá 18. listopadu 2016 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva, Domácí soutěže - jednotlivci.

Týden před mistrovstvím republiky začali hráči a hráčky billiard-hockeye šprtce sbírat body již do sezóny 2017. V mosteckém Středisku volného času obstaral úvodní podnik Českého poháru 2017 Pohár SVČ Most. Přestože šlo o turnaj nejnižší kategorie Expres, sešlo se na pět desítek, převážně místních, účastníků.

Vítězství si odnesl nový kapitán mosteckého „áčka“ Petr Henych. V kategorii starších žáků vyhrál Jan Chládek z Meziboří, celkově třetí. V kategorii dívek zvítězila Valentina Grimmová (Real Draci 18.ZŠ Most) a nejlepším mladším žákem byl Jan Krmenčík z oddílu Netopýři.

Se závěrem sezóny postupně končí také ligové soutěže družstev. V nejvyšší soutěži si tým BHC StarColor Most sice letos užil málo radosti, dva členové BHC Most nicméně mohou slavit. Družstvo Dobré Vody, v němž letos hostovali Zdeněk Bednář a Tomáš Fleišman, v nadstavbě získalo potřebný bod a vybojovalo mistrovský titul.

Dohrána je už také česká skupina 3.ligy družstev, v níž prvenství uhájil tým BHC 4.ZŠ Most před Pečkami a BHC 15.ZŠ Most. První čtyři celky z regionu ještě odehrají Severočeský třetiligový pohár.

Aktuálně ale čeká billiard-hockeyisty domácí vrchol sezóny. Příští týden se střetnou ve Žďáře nad Sázavou při 37. mistrovství republiky. Informace o akci jsou k dispozici na www.mcr.billiardhockey.cz .