V 1.lize billiard-hockeye nakonec devátí

V ne 10. října 2010 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva.

Konečně! Mostečtí stolní hokejisté si mohou oddechnout. V minulosti se pětkrát pokoušeli zabydlet v nejvyšší soutěži družstev billiard-hockeye a pětkrát se po skončení sezóny dívali na soupeře smutně z posledního místa tabulky.

Začátek letošního ročníku ale našemu „A“ týmu vyšel nad očekávání. O bod obral Uherčice, které v konečném účtování získaly bronz, a především porazil přímého konkurenta ze Žďáru nad Sázavou. I přes následující ztráty se zdálo, že nelichotivou prvoligovou bilanci prolomí. Několik překvapivých výsledků ovšem poslalo náš celek před závěrečným kolem opět na dno tabulky. V derniéře se v Praze BHC AB STAIN Most postavil proti domácímu Prague NHL a bitvu o všechno vyhrál 11:10. Pražané vzápětí prohráli i s Kohoutovicemi, což mostečanům definitivně zajistilo minimálně desátou příčku a ukončení letitého čekání. Přímý souboj o další vylepšení tabulkového postavení s Kohoutovicemi byl dlouho vyrovnaný. Prohra 6:11 je spíše odrazem riskantní hry našeho družstva v závěrečném kole, ve kterém potřeboval zvrátit stav na svou stranu. Výsledky z Ostravy, kde Žďár nad Sázavou dvakrát prohrál, ještě upravily pořadí BHC AB STAIN Most. V jedenáctičlenné tabulce Mostu nakonec patří deváté místo. Mistrem republiky se stal BHC Dragons Brno.

Ve 2.lize ještě bojoval SHL StarColor Litvínov o druhé místo. Musel by k tomu ale získat ze čtyř utkání všech osm bodů. Po solidním výkonu a výhrách nad Klubem dětí Most 8:1, Třebenicemi 9:0 a remízách se Stochovem 4:4 a Pečkami 2:2 získal bodů jen šest a v tabulce končí stejně jako loni třetí. Teoreticky ještě může Litvínov postoupit do finále Druholigového poháru, musí ovšem čekat na výsledky moravské druholigové skupiny. Klub dětí Most ukončil sezónu jednou výhrou a třemi porážkami a šestým místem v tabulce.

V tomto týdnu se pozornost světa stolního hokeje upře na mosteckou 15.základní školu. Při mezinárodním mistrovství ČR – United Energy Czech Open se tu sejde na sto padesát hráčů a hráček z pěti zemí a utkají se o prestižní tituly v billiard-hockeyi šprtci, air-hockeyi a táhlovém hokeji Chemoplast. Informace o akci jsou k dispozici na http://czechopen.billiard-hockey.cz/ .

Starší článek „

Novější článek „


Další články neleznete v archivu článků.