Stolní hokejisté soutěží i v létě

V st 24. července 2019 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci, Mezinárodní turnaje.

Přestože období letních prázdnin patří ve stolním hokeji soutěžní přestávce, několik menších turnajů se obvykle koná i během ní. Mezi tyto akce patří mj. Letní pohár SVČ Most, který je vyvrcholením příměstského tábora SVČ Most zaměřeného právě na stolní hokej. Účastníci příměstského tábora tak mohou poměřit své dovednosti nejen mezi sebou, ale i se zkušenějšími hráči. I letos byly součástí Letního poháru SVČ Most disciplíny billiard-hockey šprtec, táhlový hokej Chemoplast a air-hockey. V air-hockeyi byl nejlepší Lukáš Doležal, v táhlovém hokeji Ondřej Černý a ve šprtci se nejvíce dařilo Davidu Kučerovi.

Za šprtcem se mostečtí vypravili také do zahraničí. Již podruhé v letošním roce nastoupili v Petrohradě. V turnaji nižší kategorie Challenger zde zvítězil Jakub Hasil (BHC StarColor). V maďarském Ujszászi byl šprtcový turnaj tradičně součástí větší akce – Hungarian Open ve hře Shuttlecock, známé rovněž jako Vietnamský badminton. Turnaj ve šprtci měl charakter spíše exhibičního zápasu. Pohár za první místo si odnesl Patrik Purket.

Další soutěže mají mostečtí stolní hokejisté v plánu až na začátku září. Za šprtcem cestují do Dobré Vody u Českých Budějovic, turnaj v táhlovém hokeji Chemoplast odehrají v Prešově.

Výsledky šprtcových turnajů

• Letní pohár SVČ Most: 1. David Kučera (SVČ Most), 2. Jan Matuščín (BHC StarColor Most), 3. Marek Těšitel (SVČ Most), 4. Pavla Mišíková (BHC Most), 5. Matyáš Vaníček (BHC StarColor Most), atd.
  • Summer St.Petersburg Cup – WTHA Tour Challenger: 1. Jakub Hasil (BHC StarColor Most), 2. Roman Tomašpol (Rusko), 3. Petra Mátlová (BHC Radošovice), 4. Pavel Němudrov, 5. Irina Belavina (oba Rusko), …, 10. Dagmar Hasilová (BHC Most)
  • Hungarian Open – WTHA Tour Challenger: 1. Patrik Purket (BHC Most), 2. Jan Matuščín (BHC StarColor Most), 3. Viktor Makula (Maďarsko), 4. Pavla Mišíková (BHC Most), …, 6. Jakub Hasil (BHC StarColor Most)