Ve Středisku volného času Most opět hráli stolní hokej

V st 16. prosince 2020 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva.

Tradiční United Energy Víkend stolního hokeje dostal letos hodně netradiční podobu. Pořadatelé upravili jak složení akce, tak turnajové systémy. Oproti běžným zvyklostem akci uskutečnili jen pro omezený počet pozvaných startujících, které rozdělili do různých časů a oddělených částí budovy. Hrálo se samozřejmě v rouškách.

V sobotní air-hockeyové části šlo o republikové mistrovské tituly. Kategorie mužů při absenci velkých jmen neměla favorita, zvítězil Jakub Schlosser (Most). Mezi ženami trochu překvapivě, ale zaslouženě vyhrála Alena Laštůvková (Lejdýs Most). Kategorii juniorů suverénně ovládl favorizovaný Lukáš Doležal (Black Sharks Most) a v týmové soutěži triumfoval zkušený tým SHL Brno.

Nedělní program byl vyhrazen Českomoravskému poháru družstev v billiard-hockeyi šprtci. V něm hrála prim jihomoravská prvoligová družstva. Zvítězili modřičtí Dragoni, kteří v dramatickém finále těsně porazili Doudeen Team. Domácí zástupce BHC CorroTech Most skončil pátý.

Vedle reklamních partnerů na organizaci akce přispělo statutární město Most.

Aktuálně nejsou vyhlášeny žádné pevné termíny soutěží. Předpokládá se, že budou zatím pořádány jen malé turnaje regionální úrovně.

Medailisté United Energy Víkendu stolního hokeje:

• Mistrovství ČR – air-hockey – muži: 1. Jakub Schlosser, 2. Matyáš Vaníček (oba Most), 3. Vratislav Prošek (SVČ Most)

• Mistrovství ČR – air-hockey – ženy: 1. Alena Laštůvková, 2. Karolína Sládková, 3. Kateřina Doležalová (všechny Lejdýs Most)

• Mistrovství ČR – air-hockey – junioři: 1. Lukáš Doležal (Black Sharks Most), 2. Denis Konečný (Mladé pušky Most), 3. Antonín Strauss (SVČ Most)

• Mistrovství ČR – air-hockey – družstva: 1. SHL Brno, 2. Black Sharks Most, 3. Crazy Team Most