Tři tituly mistra republiky ve šprtci

V čt 16. prosince 2021 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci.

Domácí prostředí Střediska volného času Most svědčilo stolním hokejistům při mistrovství ČR v billiard-hockeyi šprtci. Billiard-hockeyový šampionát nesl pořadové číslo 41. V prestižní kategorii mužů zvítězil Jakub David z Boskovic. Zopakoval tak svůj triumf z roku 2017, kdy se mistrovství konalo rovněž v SVČ Most. Z místních zástupců byl nejlepší překvapivě, ale zaslouženě Jozef Matuščín (BHC Most) na osmém místě. V elitní desítce jej na devátém místě doplnil Ondřej Frýba (BHC StarColor Most). V kategorii žen po dramatickém průběhu soutěže vyhrála Valentina Grimmová (Real Draci 18.ZŠ Most). Pro mosteckou hráčku šlo o druhou zlatou z mistrovství ČR, tu první získala ještě v kategorii mladší žáci před šesti lety. V mládežnických kategoriích, na jejichž organizaci přispěl i Ústecký kraj, měli mostečtí hned několik medailových želízek. Mezi juniory bral Jan Matuščín (BHC StarColor Most) bronz. V kategorii mladších žáků suverénní jízdou vyhrál Dalibor Sem (BHC StarColor Most). Drama se šťastným koncem pro mostecké se konalo mezi staršími žáky. Vítěz Českého poháru a favorit soutěže Marek Těšitel (BHC StarColor Most) začal špatně, po dvou zápasech byl bez výhry, s jediným bodem za remízu. Poté ale následovalo pět výher a mistrovský titul. Stříbro v téže kategorii vybojoval Oliver Čermák (SVČ Most). Poprvé byla do programu zařazena kategorie veteránů, jediná, v níž mostečtí neměli zastoupení. Vyhrál Jaromír Foltýn st. (Prague NHL).