Stolní hokejisté zazářili na mistrovství Evropy

V po 13. června 2022 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Mezinárodní turnaje.

V Modřicích u Brna proběhlo o víkendu 21. mistrovství Evropy ve stolních hokejích. Češi potvrdili výkonnostní převahu a roli favoritů, a to i díky vydatnému příspěvku hráček a hráčů ze SVČ Most. V kategorii mužů Lukáš Doležal (Black Sharks Most) zvítězil v disciplínách air-hockey a táhlový hokej Chemoplast. Stejné disciplíny ovládl mezi juniory Jan Matuščín (BHC StarColor Most), přidal druhé místo ve šprtci, což v součtu znamenalo i zisk vícebojařského zlata. V soutěžích žen získaly mostecké hráčky dokonce všechny čtyři tituly. Valentina Grimmová (BHC Most) byla nejlepší v billiard-hockeyi (šprtci), Alena Laštůvková v air-hockeyi a Kateřina Doležalová (obě Lejdýs Most) v táhlovém hokeji a zároveň ve víceboji.

Základnou úspěšných mosteckých stolních hokejistů je Středisko volného času Most. A právě tam si může každý přijít zahrát a popasovat se třeba i s aktuálními mistry Evropy. V tomto týdnu zde proběhnou hned dva otevřené turnaje jednotlivců. V úterý se hraje air-hockey, ve čtvrtek pak šprtec. Pozvánky najdou zájemci na webu www.svc-most.cz. Na stejném webu je možné se hlásit i do kroužků stolního hokeje na rok 2022/23.