Česko-saská liga stolního hokeje – TISKOVÁ ZPRÁVA

V ne 30. ledna 2011 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Mezinárodní turnaje.

Most, Marienberg (19.01.2011) – Billiard-hockey, lidově zvaný také šprtec, patří k tradičním českým hrám a ve formalizované podobě také k nemnoha původním českým sportovním disciplínám. Svou povahou je dostupný širokému spektru zájemců, včetně těch, kterým jsou tzv. velké sporty uzavřeny.

Občanské sdružení Billiard-hockey club Most, které v letošním roce slaví 15 let existence, se již od svého založení stará o rozvoj této disciplíny v regionu. V posledních letech udržuje také čilé mezinárodní kontakty. Pro sezónu 2011 své aktivity ve spolupráci s Heinrich-von-Trebra Mittelschule Marienberg rozšíří o Česko-saskou ligu stolního hokeje.

Projekt Česko-saská liga stolního hokeje (číslo projektu 0284.02/011110/1/02) je  spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu Cíl3. Dotační prostředky Evropské Unie činí 3 406,80 Eur (tři tisíce čtyři sta šest Eur, osmdesát centů), což představuje 85% nákladů celého projektu. Díky tomu mohou proběhnout čtyři hrací dny plné stolního hokeje. Dva z nich se odehrají v Mostě, další dva na německé straně v Marienbergu. Soutěžit se bude nejen v billiard-hockeyi šprtci, ale také v táhlovém hokeji Chemoplast. Hodnoceni budou jednotlivci i výkony družstev. Česko-saská liga stolního hokeje je otevřena všem zájemcům o tuto disciplínu.

Součástí projektu je rovněž vydání česko-německé metodické publikace, která by měla usnadnit vznik nových oddílů stolního hokeje na obou stranách hranice a jejich zapojení do soutěží.

Bližší informace o projektu Česko-saské ligy stolního hokeje je možné získat na webových stránkách http://cesko-sasko.billiardhockey.cz .

Termíny a místa konání:                    

  • Březen – MOST
  • Duben – MARIENBERG
  • Červen – MOST
  • Září – MARIENBERG

Přesná data a místa konání budou včas zveřejňována na webových stránkách projektu.

Kontakty:  Jakub Hasil, sekretář BHC Most,  +420 603 337 054 , wtha@billiardhockey.cz

Webová prezentace: 

 

Fotografie obou disciplín stolního hokeje jsou k dispozici na vyžádání.

 

Starší článek „

Novější článek „


Další články neleznete v archivu článků.

Kalendář akcí

Liga škol - přebor 15.ZŠ Most

čt 13. prosince 2018 MOST

Liga škol - přebor 15.ZŠ Most

pá 14. prosince 2018 MOST

Liga škol - finále

so 26. ledna 2019 MOST

Ikona Informace Informace

Zobrazit více akcí