Žákovská finále v mostecké režii

V st 30. března 2011 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva, Domácí soutěže - jednotlivci.

První vrchol letošní billiard-hockeyové sezóny obstarali v Praze mladí hráči této hry. A finále dvanáctého ročníku Ligy škol a třináctého ročníku Žákovské Tour se odehrálo v mostecké režii. Ve finále Ligy škol zvítězil suverénním způsobem tým 8.ZŠ Most, který vyhrál všechna svá utkání a z triumfu se mohl radovat již tři kola před koncem turnaje. Z dramatického souboje o další medailové posty vyšel nejlépe stříbrný Orel Brno-Bohunice, následovaný bronzovou ZŠ Švermova Žďár n.S. ZŠ Meziboří obsadila sedmé místo, což představuje nejlepší výsledek této školy v soutěži. 15.ZŠ Most nedokázala ve finále navázat na semifinálový výkon a skončila na chvostu finálového pořadí. I tak se zapsala do historie Ligy škol. V Praze si při dvanáctém ročníku připsala již desátý start ve finálovém turnaji a v tomto ohledu – stejně jako v počtu medailových umístění – vévodí dlouhodobým statistikám.

Svůj finálový turnaj odehráli v Praze také nejlepší účastníci Žákovské Tour 2010. Obsazení turnaje doznalo tradičně několika změn. Přes absence některých hráčů nepostrádala ale akce svou kvalitu. Zvítězil Roman Reisig (Lišáci Most) před dvojicí žďárských hráčů. Mostecký triumf zkompletoval Ondřej Müller (BHC AB STAIN Most), který převzal trofej pro nejlepšího hráče celé Žákovské Tour 2010.

V doprovodném turnaji Roháč Expres, zařazeném do Českého poháru jako nižší kategorie Expres, mělo Mostecko tentokrát spíše symbolické zastoupení. Z čtveřice členů BHC Most si nejlépe vedl Patrik Purket, který obsadil sedmé místo.

AB STAIN Liga škol – celostátní finále: 1. 8.ZŠ Most (Purket, Vocloň, Baloun, Reisig), 2. Orel Brno-Bohunice, 3. ZŠ Švermova Žďár n/S, …, 7. ZŠ Meziboří (Komůrka, Freiberg, Bugno, Hofmann), …, 9. 15.ZŠ Most (Malkinski, Rolník, Jandečka) – kompletní výsledky na www.smshsk.cz

Žákovská Tour 2010 – StarColor TOP16: 1. Roman Reisig (Lišáci Most), 2. Robin Homolka (BHL Zekatel Žďár n.S.), 3. Michal Martinčič (BHL A.Počtová Žďár n.S.), …, 5. Ondřej Müller II. (BHC AB STAIN Most), 6. Matěj Šanoba (SVČ Most), …, 8. Vojtěch Hlávka (SHL StarColor Litvínov), 9. Miroslav Rolník (BHC 15.ZŠ Most), 10. Ondřej Taldík (Black Sharks Most), …, 12. Tomáš Pohanka (SHL StarColor Litvínov), …, 14. Martin Jehlička (SVČ Most) – kompletní výsledky na www.smshsk.cz

Roháč Expres (Český pohár 2011 – kat. Expres): 1. Bohumil Feruga (BHK Orel Boskovice), 2. Michal Smolík (Prague NHL), 3. Adam Procházka (Saints Pečky), …, 7. Patrik Purket, …, 9. Patrik Gadžor (oba Lišáci Most), …, 15. Petra Mátlová (BHC Most), …, 23. Jiří Vágner (SVČ Most) - kompletní výsledky na www.uhshbrno.cz

Podívejte se také na fotky z pražských turnajů.