Dohrána Česko-saská liga stolního hokeje

V po 10. října 2011 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci, Mezinárodní turnaje.

Čtvrtým a zároveň posledním hracím dnem byla zakončena soutěžní část projektu Česko-saské ligy stolního hokeje. V Marienbergu se opět hrál billiard-hockey šprtec i táhlový hokej Chemoplast.

Šprtcový turnaj vyhrál favorizovaný Tomáš Fleišman (BHC AB STAIN Most), před dvojicí Matěj Šanoba, Miroslav Romaniuk (oba SVČ Most), která tímto výsledkem pomohla svému týmu k prvenství v soutěži družstev. V táhlovém hokeji Chemoplast byl nejlepší Martin Laštůvka (SVČ Most). Na další medailové pozice se před chemoplastové specialisty nečekaně prosadili Jakub Hasil (StarColor Most) a Miroslav Martínek (Lišáci Most), oba známější ze šprtcových soutěží. Z domácích hráčů tentokrát nikdo výraznější zápis do výsledkové desítky nezaznamenal.

Boj o celková vítězství v Česko-saské lize 2011 byl dramatický až do závěrečných kol. I přes neúčast v posledním turnaji se v hodnocení jednotlivců billiard-hockeye udrželi na prvních místech Edward Malkinski a Kristýna Srbová (oba BHC 15.ZŠ Most). Týmovou soutěž výborným finišem vyhrálo družstvo SVČ Most.

Členové Chemoplastového oddílu SVČ Most zazářili v konečném účtování této disciplíny. Zvítězili Jaroslav Plhák a Alena Laštůvková. Zatímco v soutěžích jednotlivců byla jejich prvenství poměrně jednoznačná, v bodování družstev rozhodla o triumfu mosteckého oddílu před druhou Trebra Schule Marienberg až pomocná kritéria. Právě druhé místo TS Marienberg v týmové soutěži táhlového hokeje Chemoplast a čtvrté místo Leona Brandaua v téže disciplíně byly nejlepšími zápisy německých stolních hokejistů v celkovém pořadí.

Kromě soutěžních dnů se v rámci projektu, spolufinancovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu Cíl3 (číslo projektu 0284.02/011110/1/02), uskutečnily také společné tréninky českých a německých stolních hokejistů a byli proškoleni vedoucí žákovských oddílů. Ve druhé polovině října bude také vydána dvojjazyčná metodická publikace. Do projektu se zapojilo na dvě stě účastníků. Paritně byly zastoupeny obě strany hranice. Zkušenější členové českých oddílů se prosadili v soutěžní části. Německé nováčky zaujala jak soutěžní konfrontace, tak společné tréninky.

Bez přerušení pokračovaly také české soutěže v billiard-hockeyi. Za finančního přispění města Meziboří se hrálo o tradiční Pohár města Meziboří. Přání mnoha úspěchů z úst mezibořského starosty Petra Červenky vyslyšel Matěj Šanoba z třetiligového SVČ Most, který předčil všechny zástupce mosteckého prvoligového „A“ týmu. Domácí díky Janu Peškovi a Barboře Procházkové vybojovali prvenství v kategoriích mladší žáci a dívky.

Opravdový svátek čeká stolní hokejisty v následujícím víkendu. V Praze se uskuteční mezinárodní mistrovství ČR – Czech Open. V sobotu se hraje billiard-hockey šprtec, v neděli táhlový hokej Chemoplast. Na oba hrací dny zajišťuje z Mostu do místa konání BHC Most dopravu.

Výsledky Česko-saské ligy jsou publikovány na stránkách tohoto pojektu. Fotky jsou k dispozici ve fotogalerii stránek BHC Most. Výsledky Pohár města Meziboří budou po zpracování zveřejněny na webu Unie hráčů stolního hokeje.