Šanoba mistrem republiky ve šprtci

V čt 1. prosince 2011 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci.

Historické prostory zámeckého skleníku zámku v Boskovicích hostily dvaatřicáté mistrovství republiky v billiard-hockeyi šprtci. Z početného zastoupení Mostecka měli největší šanci na medailový zisk starší žáci v čele s čerstvým vítězem Českého poháru Ondřejem Müllerem. Mostečtí také v této kategorii získali mistrovský titul. Triumf ale vybojoval zcela jiný hráč, než se čekalo. Díky útočnému stylu se prosadil Matěj Šanoba. Favorizovaného Müllera srazilo na druhé místo velké množství remízových zápasů se slabšími soupeři. Mezi juniory obsadil Patrik Purket nepopulární čtvrté místo. Výrazným zápisem do výsledkové listiny je také šesté místo Zdeňka Bednáře v nejsilněji obsazené kategorii mužů.

Ziskem zlata a stříbra obsadil BHC Most dělené druhé místo v hodnocení klubů. Se třinácti účastníky byl také nejpočetněji zastoupeným klubem na mistrovství ČR. Mostečtí hráči se kvalifikovali ve čtyřech z pěti vypsaných kategorií. Kromě BHC Most byl jedním hráčem na MČR zastoupen také KSH ZŠ Meziboří.

Za rok se domácí mistrovství republiky uskuteční v Praze. Pro hráče z Mostecka začne boj o účast již v neděli 18.prosince. Na 15.základní škole v Mostě se bude hrát Pohár města Mostu.

Kompletní výsledky MČR a fotky z této akce jsou zpracovány na webu Unie hráčů stolního hokeje.