SVČ Most hostilo Víkend stolního hokeje

V út 28. března 2017 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva, Domácí soutěže - jednotlivci.

Pět turnajů ve třech různých stolních hokejích hostilo mostecké Středisko volného času v rámci United Energy víkendu stolního hokeje. Hlavním bodem programu bylo celostátní finále osmnáctého ročníku Ligy škol v billiard-hockeyi šprtci. Svou aktuální nadvládu v žákovských soutěžích družstev v Mostě potvrdil tým CVČ Legato Kohoutovice, který finále ovládl počtvrté v řadě. Druhé místo obsadila ZŠ Břeclav-Slovácká a premiérové medaile na celostátní úrovni se dočkala bronzová ZŠ Janov. Těsně za ní skončila 4.ZŠ Most. Při rekordní dvanácté účasti ve finále obsadila 15.ZŠ Most sedmé místo.

Ještě o ročník víc než Liga škol čítá historie šprtcové Žákovské tour jednotlivců. Ve finále TOP16 se po sedmi letech radoval mostecký hráč. Vítězství si odnesl Matyáš Vaníček (BHC StarColor Most „B“) před dvojící břeclavských zástupců. V doprovodném šprtcovém Poháru BHC Most vyhrál kapitán mosteckého „A“ týmu Petr Henych.

Kromě šprtce se v SVČ Most odehrály také turnaje v táhlovém hokeji Chemoplast a v air-hockeyi. Při nich si turnajová vítězství připsali hráči domácího Black Sharks Most. V air-hockeyi byl nejlepší Jan Kusý, v táhlovém hokeji pak Lukáš Doležal.

V následujícím víkendu jsou v plánu billiard-hockeyové soutěže družstev. BHC StarColor Most jede k prvoligovým zápasům do Brna, kde se utká s Doudeen Team a Boskovicemi. Utkání druhé a třetí ligy se odehrají na 15.ZŠ Most.

UNITED ENERGY VÍKEND STOLNÍHO HOKEJE – MEDAILOVÁ UMÍSTĚNÍ

• United Energy Liga škol – celostátní finále 2016/17 – billiard-hockey šprtec: 1. CVČ Legato Kohoutovice, 2. ZŠ Břeclav-Slovácká, 3. ZŠ Janov
  • United Energy TOP16 – finále Žákovské Tour 2016 – billiard-hockey šprtec: 1. Matyáš Vaníček (BHC StarColor Most „B“), 2. Jan Doležal, 3. Matěj Krmíček (všichni Gunners Břeclav)
  • Pohár Black Sharks Most – air-hockey – Český pohár, kat. „A“: 1. Jan Kusý (Black Sharks Most), 2. Jakub Novotný (Lišáci Most), 3. Matěj Krmíček (Gunners Břeclav)
  • Pohár SVČ Most – táhlový hokej Chemoplast – Český pohár, kat. „A“: 1. Lukáš Doležal (Black Sharks Most), 2. Jaromír Foltýn Sen. (Senny-Oři), 3. Adam Syrůček (Fighting Saints Pečky)
  • Pohár BHC Most – billiard-hockey šprtec – Český pohár, kat. Expres: 1. Petr Henych, 2. Patrik Purket (oba BHC StarColor Most), 3. Jan Kocáb (Gunners Břeclav)