Hrálo se o Pohár města Mostu

V st 8. listopadu 2017 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva, Domácí soutěže - jednotlivci.

Závěrečným turnajem o Pohár města Mostu byl v SVČ Most zakončen letošní ročník Českého poháru v billiard-hockeyi šprtci. Pro většinu hráčů a hráček bylo o podstatném, tedy především o účasti či neúčasti na mistrovství republiky, rozhodnuto již z předchozího průběhu sezóny. Zejména vzálenější oddíly proto tentokrát do boje vyslaly méně účastníků. Výsledkově se ale dařilo právě hráčů a hráčkám, kteří do Mostu přijeli zdaleka. Zvítězil boskovický Josef Procházka před Martinem Vránou z brněnského Doudeen Teamu a Jiřím Nakládalem z Dragons Modřice. Jediným mosteckým zástupcem v elitní desítce byl osmý Ondřej Müller (BHC StarColor Most). Radost domácím udělal Ondřej Matura (Netopýři Most), který zvítězil v hodnocení mladších žáků. Také celkové pořadí Českého poháru je pro hráče z Mostecka potěšující. Při mistrovství ČR, které proběhne v posledním listopadovém víkendu v SVČ Most, budou mít zastoupení ve všech pěti vypsaných kategoriích.
Trochu ve stínu Poháru města Mostu proběhly další soutěže. V nich mezi sebou v SVČ Most soutěžili pouze mostečtí hráči. V místním kole 19. ročníku Ligy škol v billiard-hockeyi šprtci zvítězilo družstvo 18. ZŠ Most „A“ ve složení Matyáš Vaníček, Valentina Grimmová, Jaroslav Vaněk, Matyáš Grimm před 4. ZŠ Most a 8. ZŠ Most „A“. V turnaji série Air-hockey školám, kterou sponzoruje United Energy, si tentokrát zahráli žáci a žákyně ZŠ prof.Matějčka Most. Vyhrál Petr Kusý, druhý byl Nikolas Jonáš a třetí Pavel Šupík.
V tomto týdnu vyrážejí stolní hokejisté do Peček, kde odehrají turnaj v táhlovém hokeji Chemoplast.
STOLNÍ HOKEJ – výsledky

• Pohár města Mostu – billiard-hockey šprtec – Český pohár ČP36: 1. Josef Procházka (BHK Orel Boskovice), 2. Martin Vrána (Doudeen Team), 3. Jiří Nakládal (Dragons Modřice), 4. Jakub David, 5. Petra Zajíčková (oba BHK Orel Boskovice), 6. Robert Tirpák, 7. Patrik Tirpák (oba Fluke Kohoutovice), 8. Ondřej Müller (BHC StarColor Most), 9. Martin Kučera (SHL Brno), 10. Pavel Koloděj (Šprtmejkři Ostrava), 11. Patrik Juchelka (SHL Brno), 12. Petr Veis (BHC StarColor Most), 13. Jaromír Foltýn Jun. (Prague NHL), 14. Petr Henych (BHC StarColor Most), 15. Adam Syrůček (Manver Pečky), atd.
  • CorroTech Liga škol – místní kolo Most: 1. – 18.ZŠ Most „A“, 2. – 4.ZŠ Most, 3. – 8.ZŠ Most „A“, 4. – 15.ZŠ Most „A“, 5. – 8.ZŠ Most „B“, 6. – 15.ZŠ Most „B“, 7. – 18.ZŠ Most „B“, 8. – SZŠ Optima Most, 9. – 14.ZŠ Most „A“, 10. 14.ZŠ Most „B“
  • Air-hockey školám XIV. – air-hockey – Český pohár „B“: 1. Petr Kusý Jun. (Black Sharks Most), 2. Nikolas Jonáš, 3. Pavel Šupík, 4. Kateřina Haidová, 5. Tomáš Junek (všichni ZŠ prof.Matějčka Most), atd.