Stolní hokejisté v létě nezahálejí

V po 15. července 2024 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci, Mezinárodní turnaje.

Letní měsíce jsou v kalendáři soutěží stolního hokeje vyhrazeny spíše menším turnajům, jejichž výsledky příliš nepromlouvají do konečného pořadí celostátních soutěží. V rámci letního kempu Gunners Břeclav se dvou billiard-hockeyových turnajů zúčastnil také Lukáš Michálek z BHC Most. V třetím ročníku Borovina Open obsadil dvanácté místo. Vyhrál Simon Kaňa (Gunners Břeclav). V „Expres turnájku Borovina 2024“ obsadil Lukáš Michálek sedmou příčku, zvítězil Michal Mokruša (Šprti Mutěnice).

Součástí osmého ročníku příměstského tábora SVČ Most zaměřeného na stolní hokej byly hned tři turnaje. V Letním poháru SVČ Most v billiard-hockeyi šprtci zvítězil David Koman před Josefem Kvapilem (oba SVČ Most) a Jakubem Karafou (Tučňáci 14. ZŠ Most). Stejnojmenný turnaj v táhlovém hokeji Chemoplast ovládl Tomáš Kodýtek. Turnaj v air-hockeyi odehráli účastníci příměstského tábora tradičně v pražském Majalandu, který kromě mnoha atrakcí nabízí také možnost hraní air-hockeye i dalších stolních hokejů. Turnaj s názvem Prague Cup byl zároveň výročním třístým turnajem Českého svazu Air-hockeye. Zvítězil David Koman.

Ve Středisku volného času Most byl také finálovým turnajem zakončen 24. ročník Mostecké NHL, soutěže, která na šprtcových stolech napodobuje skutečnou hokejovou NHL. Titul potřetí v řadě vybojoval Ondřej Müller, který hraje s týmem Buffalo Sabres.

Ve druhé polovině srpna začne pro mostecké hráče podzimní část sezóny. A hned na úvod je čekají dva mezinárodní turnaje v billiard-hockeyi šprtci – Scanian Open ve švédském Lundu a na Slovensku Ilava Open.