Začal třetí ročník Česko-saské ligy

V čt 25. dubna 2013 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci, Mezinárodní turnaje.

Po úspěšném vystoupení v polské Ratiboři a belgickém Flobecqu pokračovali mostečtí stolní hokejisté v sérii mezinárodních turnajů. Na 15.základní škole v Mostě rozehráli třetí ročník Česko-saské ligy ve dvou disciplínách – billiard-hockeyi šprtci a táhlovém hokeji Chemoplast. „V roce 2011 jsme první ročník realizovali za finančního přispění Evropské Unie, v rámci programu Cíl3. Nyní již běží liga nezávisle,“ říká sekretář BHC Most Jakub Hasil.

Pro německé hráče je Česko-saská liga vítanou konfrontací s českým stolním hokejem. Vyšší výkonnost mosteckých hráčů se projevila i v samotných zápasech. Šprtcovou část ovládl Petr Henych (Old Friends Most) před Ondřejem Černým (BHC AB STAIN Most) a překvapením turnaje Danielou Uherovou (BHC 15.ZŠ Most). Vítězství v kategorii starších žáků patří Michalu Jindrákovi (BHC 15.ZŠ Most) a mezi žáky mladšími byl nejlepší Vojtěch Bechyňský z družstva Real Draci 18.ZŠ Most.

Do turnaje v táhlovém hokeji Chemoplast se přihlásilo jen málo specialistů na tuto disciplínu a ti se podle očekávání prosadili na přední příčky. Premiérové turnajové vítězství vybojoval Milan Hendrych z týmu Black Sharks Most. Stejně jako ve šprtci obsadil stříbrnou pozici Ondřej Černý. Třetí místo získal Martin Laštůvka.

Druhý hrací den letošního ročníku Česko-saské ligy je předběžně stanoven do podzimní části sezóny, hrát by se mělo tentokrát v Německu.

Mostečtí a marienberští stolní hokejisté se ale utkají letos nejméně ještě jednou, v červnu v rámci Sportovního setkání Most – Marienberg 2013. „Po dvou letech se nám opět podařilo získat dotaci z Fondu malých projektů v programu Cíl 3 Evropského fondu pro regionální rozvoj,“ odhaluje plány dalších přeshraničních aktivit BHC Most vedoucí klubu Ondřej Černý. „Projekt Sportovní setkání Most – Marienberg 2013 je komplexnější. Kromě stolního hokeje jsou jeho součástí vybrané atletické disciplíny a sportovní hry,“ dodává Černý.

Nejbližší program stolních hokejistů je naopak zaměřen výhradně na billiard-hockey šprtec a to konkrétně na soutěže družstev. Tým BHC AB STAIN Moste jede ve třetím kole nejvyšší soutěže do Stochova, druholigové oddíly zamíří do Dobré Vody u Českých Budějovic.

Starší článek „

Novější článek „


Další články neleznete v archivu článků.

Kalendář akcí

(Český pohár - ČP36)

so 7. září 2019 DOBRÁ VODA U ČESKÝCH BUDĚJOVIC

Ikona Informace Informace

2.liga družstev

ne 6. října 2019 STOCHOV

Ikona Informace Informace

United Energy Czech Open

so 12. října 2019 MOST

Ikona Informace Informace

Pohár WTHA

ne 13. října 2019 MOST

Ikona Informace Informace

Zobrazit více akcí