Meziboří hostilo žákovská finále

V st 26. března 2014 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva, Domácí soutěže - jednotlivci.

Mezibořská základní škola se stala o víkendu dějištěm prvního z vrcholů letošní billiard-hockeyové sezóny. Právě sem se totiž sjeli finalisté Ligy škol a Žákovské Tour. Mezi osmičkou týmů, které prošly do finále OZPáčkovy Ligy škol, nebyl předem jasný favorit. Poměrně suverénně ale po loňském stříbru k vítězství dokráčel celek CVČ Legato Kohotouvice. Druhé místo vybojovala 8.ZŠ Most a byla to již pátá medaile této školy ve finálových turnajích. Ani pro bronzové družstvo DDM Boskovice nebyl zisk cenného kovu žádnou novinkou, ačkoli ty předchozí posbírala jiná hráčská generace.

Čtvrtým místem dosáhla svého největšího úspěchu ZŠ Janov a završila tak sezónu, v níž byla často postrachem papírově silnějších týmů. Mezibořská základní škola sice pátou příčkou vyrovnala své dosavadní maximum, v domácím prostředí ale její hráči přeci jen pomýšleli na vyšší pozice.

Favoritem na přidělení pořadatelství finále pro rok 2015 je právě letošní vítěz CVČ Legato Kohoutovice. A tento tým bude také favoritem mezinárodního finále Schools Challenger, které se uskuteční v říjnu ve slovenské Senici. Velký pozor si ale kohoutovičtí budou muset dát hlavně na polská družstva, jak se ukázalo ve finále TOP16 Žákovské Tour 2013.

Do něj se kvalifikovali hned čtyři zástupci polského billiard-hockeye, což byl úspěch již sám o sobě, vzhledem k tomu, že body se získávají na turnajích Českého poháru. Poláci se na dlouhou cestu i na turnaj dobře připravili a OZP TOP16 proměnili ve svůj triumf. Zvítězil Slawomir Luska (UKS Sparta Czyzowice) před oddílovým spoluhráčem Patrykem Dudou. Bronz získal Vojtěch Jandečka (BHC AB STAIN Most „B“). Jan Chládek z KSH StarColor Meziboří, který nastoupil do finálového turnaje jako náhradník, zakončil své překvapivé tažení na čtvrtém místě.

Součástí víkendového programu byl i otevřený turnaj Pohár OZP, zařazený do Českého poháru jako kategorie Expres. A zde se konečně dočkal i domácí celek. Trofej v kategorii žen a dívek získala Barbora Procházková, nejlepším mladším žákem byl Jan Parák. Pohár pro vítěze v kategorii starších žáků si odvezl Václav Račan z Husotu Strakonice. Na přední příčky se podle očekávání prosadili starší zkušenější hráči v čele s Kamilem Blažkem (BHC AB STAIN Most).

Výsledky OZPáčkovy Ligy škol a OZP TOP16 jsou již k dispozici na webu Sdružení mládeže SHSK, výsledky Poháru OZP budou po zpracování publikovány na webu Unie hráčů stolního hokeje. Podívat se můžete také na fotky z turnajů.

Starší článek „

Novější článek „


Další články neleznete v archivu článků.

Kalendář akcí

Mostecká NHL - finálový turnaj

so 29. června 2024 MOST

Scanian Open

ne 18. srpna 2024 LUND, Švédsko

Ikona Informace Informace

Českomoravský pohár družstev - finále

ne 8. září 2024 VĚTRNÝ JENÍKOV

Ikona Informace Informace

Zobrazit více akcí