Dvě vítězství ve WTHA Tour, bronz ze Schools Challenger

V st 29. října 2014 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Mezinárodní turnaje.

Stolní hokejisté ze čtyř zemí se sešli ve slovenské Senici při závěrečném turnaji WTHA Tour v billiard-hockeyi šprtci. Medailové pozice si kompletně rozdělili brněnští hráči v čele s Martinem Kučerou. Ve výsledkové listině ovšem nechyběli ani mostečtí. Patrik Šlégr (Haluzáci 8.ZŠ Most) obsadil dvanácté místo a zároveň si připsal prvenství v kategorii starších žáků. Jakub Hasil (BHC AB STAIN Most) ještě bojoval o dvojnásobné vítězství ve WTHA Tour – v kategoriích muži a Open. Úvod turnaje mu sice vyšel, v závěru se ale propadl na sedmnácté místo. S nadějí na vítězství v hodnocení Open se musel rozloučit, uhájil alespoň vítězství v hodnocení kategorie mužů. V kategorii žen se z celkového vítězství ve WTHA Tour může radovat Pavla Mišíková (Real Draci 18.ZŠ Most). Dostatečný bodový náskok mostecká hráčka získala již na předchozích akcích a účastí na Slovakia Open víceméně jen jistila případný útok pronásledovatelek.

Počtvrté v řadě si díky výsledkům v Lize škol vybojoval účast ve mezinárodním finále – Schools Challenger – tým 8.ZŠ Most. Do Senice mohl odcestovat také díky finanční podpoře města Mostu. V omlazené sestavě letos ovšem rozhodně nenastupoval v pozici favorita. V prvním utkání podlehl Kohoutovicím 1:4. Následovala porážka s Kedzierzynem-Kozle ve stejném poměru. O tom, že ani počtvrté neodjede 8.ZŠ Most bez některé z trofejí, se nakonec rozhodlo v posledním zápase proti domácí Senici. Družstvo 8.ZŠ Most (Šlégr, Martini, Odvárka) vyhrálo těsně 3:2 a veze ze Slovenska bronz.

Aktuálně čeká billiard-hockeyisty ligový program. V sobotu na 18.ZŠ Most hraje BHC AB STAIN Most závěrečné kolo 1.ligy, v neděli cestují Litvínov a Meziboří na druhou ligu do Stochova.