Stolní hokejisté hráli Českomoravský pohár družstev

V út 28. dubna 2015 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva, Domácí soutěže - jednotlivci, Mezinárodní turnaje.

Dvacet pět družstev různých výkonnostních úrovní i ambicí bojovalo v Brně v osmnáctém ročníku Českomoravského poháru v billiard-hockeyi šprtci. Billiard-hockey club Most vyslal do soutěže kombinovaný tým hrající pod hlavičkou prvoligového oddílu BHC StarColor Most (Justra, Pícha, Fleišman, Blažek, Šanoba). Druhým zástupcem Mostu bylo družstvo Old Friends (Henych, Novotný, Veis, Purket).

Až do posledního desátého kola základní části oba mostečtí zástupci usilovali o postup do finálové pětice. Radost z postupu ale čekala jen Old Friends. BHC StarColor Most byl z dalších bojů vyřazen a obsadil s lehce aktivní bilancí celkové desáté místo.

Finálový den přinesl týmu Old Friends málo radosti, když v pětičlenném finále obsadil poslední místo. Vítězem Českomoravského poháru se stal tým Dragons Modřice „A“. Z mosteckých zástupců tak mohli být s finálovým dnem paradoxně spokojenější hráči BHC Most, kteří nastoupili do turnaje Českého poháru jednotlivců, hraného souběžně s finále Českomoravského poháru družstev. V turnaji střední úrovni se představili čtyři hráči vyřazeného BHC StarColor Most a všichni si zapsali slušné výsledky v čele s Michalem Justrou, který obsadil třetí místo.

V tomto týdnu mají stolní hokejisté soutěžní volno. Již v tom příštím je ale čeká jedna z nejdůležitějších akcí sezóny. Ve dnech 8.-10.května proběhne na mostecké 15.ZŠ United Energy Víkend stolního hokeje, jehož součástí jsou čtyři mezinárodní turnaje v billiard-hockeyi šprtci, v táhlovém hokeji Chemoplast a také v air-hockeyi.