Jan Matuščín a Dalibor Sem mistry republiky ve šprtci

V ne 1. prosince 2019 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci.

Jubilejním čtyřicátým mistrovstvím republiky zakončili soutěžní ročník 2019 billiard-hockeyisté. Na závěrečném turnaji, jehož organizace se výborně zhostil klub Gunners Břeclav, měl mostecký šprtec zastoupení ve všech kategoriích. A dlouhá cesta na Slovácko byla pro mostecké reprezentanty velmi úspěšná. Mezi mladšími žáky se při své premiéře na MČR k titulu prostřílel Dalibor Sem. Šestý skončil Lukáš Bušo.

V kategorii starších žáků přidal druhý mostecký titul Jan Matuščín. K medailím měli blízko také Ondřej Matura a Marek Těšitel, oběma ale chybělo trochu štěstí a také klidnější řešení některých zápasových situací. Oba ale hráli po přestupu do starší věkové kategorie a mají předpoklad v této kategorii uspět v příštích ročnících.

Turnaj příliš nevyšel mosteckému juniorovi Matyáši Vaníčkovi, který skončil sedmý. Zvítězil Adam Syrůček z Prahy. Naopak Valentina Grimmová, věkem juniorka, se poprvé výrazně prosadila v kategorii žen. Po výborném závěru vybojovala bronz. V kategorii žen jde po dvanácti letech o první cenný kov pro mostecký Billiard-hockey club. Vyhrála suverénka celé sezóny Petra Zajíčková z Boskovic. V kategorii mužů překvapivě zvítězel Jaroslav Malec z druholigového Stochova. Jediný zástupce Mostu Dalibor Frýba obsadil dvacáté místo.

Stranou hlavního zájmu se hrálo také v baskickém Bilbau. Na turnaji nižší kategorie Challenger potvrdil roli favorita Jakub Hasil. Velkým překvapením bylo druhé místo Veroniky Bleyerové. Třetí místo obsadil nejlepší z místních Eneko Garcia.

V následujícím víkendu se vydají mostečtí stolní hokejisté opět na cestu. Tentokrát to budou air-hockeyisté, kteří odehrají svůj republikový šampionát v Brně.