Mosteckým stolním hokejistům se v Praze dařilo

V ne 23. října 2022 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci.

Do Prahy – Horních Měcholup se sjeli stolní hokejisté z různých koutů republiky k turnajům v billiard-hockeyi šprtci a v táhlovém hokeji Chemoplast. Mostečtí měli v obou disciplínách početné zastoupení a v obou také dosáhli na celková vítězství. Ve šprtcovém Poháru ČSBH premiérové vítězství v turnaji Českého poháru vybojoval Marek Těšitel (BHC StarColor Most), jehož úspěch doplnil druhým místem Michal Justra. Třetí byl Adam Kuráň z Břeclavi. Trofej pro nejlepšího staršího žáka patří Daliboru Semovi (BHC StarColor Most), pro žáka mladšího pak Vlastimilu Třasákovi (BHC 15.ZŠ Most). Čest domácího oddílu Prague NHL zachraňovala prvenstvím mezi ženami Milada Foltýnová.
V táhlovém hokeji Chemoplast zvítězil Lukáš Doležal (Black Sharks Most) před brněnskou dvojicí Juchelka, Šustáček. Také další trofeje vybojovali mostečtí zástupci, Kateřina Doležalová v kategorii žen, Jan Matuščín mezi juniory a Tomáš Kodýtek mezi žáky.
V následujícím víkendu čeká mostecké billiard-hockeyisty turnaj v Modřicích a finále 2. ligy družstev v Boskovicích.
VÝSLEDKY
• Pohár ČSBH – Praha – billiard-hockey šprtec – Český pohár ČP24 – 1. Marek Těšitel, 2. Michal Justra (oba BHC StarColor Most), 3. Adam Kuráň, 4. Erik Stohanzl (oba Gunners Břeclav), 5. Lukáš Michálek (BHC StarColor Most), atd.
• Folt Cup – Praha – táhlový hokej Chemoplast – Český pohár, kat. „B“ – 1. Lukáš Doležal (Black Sharks Most), 2. Patrik Juchelka, 3. Ladislav Šustáček (oba SHL Brno), 4. Jaromír Foltýn Sen. (Seny-Oři), 5. Kateřina Doležalová (Lejdýs Most), atd.