SVČ Most hostilo Víkend stolního hokeje

V pá 18. listopadu 2022 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci, Mezinárodní turnaje.

Středisko volného času Most hostilo United Energy Víkend stolního hokeje, jehož součástí bylo hned pět turnajů ve třech různých stolních hokejích. Stohlavá účast hráčů a hráček z různých koutů republiky, navíc z Maďarska, Polska a Ukrajiny byla důstojnou připomínkou dvou půlkulatých výročí. Podpora titulárního partnera akce, společnosti United Energy, mosteckému stolního hokeji totiž trvá již patnáct let a výrazně tak pomáhá disciplíně, která má na Mostecku širokou základnu. A spojení stolního hokeje a Střediska volného času Most, dříve CVČ Most, dosáhlo právě v listopadu dvaceti pěti let.

Ve šprtcovém Poháru United Energy, který byl hlavním turnajem celého podniku a zároveň posledním dílem kvalifikace mistrovství ČR v billiard-hockeyi šprtci, se nejvíce dařilo brněnským hráčům. Zvítězil Martin Vrána (THE Orel Bohunice). Nejlepším mosteckým zástupcem byl na pátém místě Ondřej Frýba (BHC StarColor Most). Domácí dosáhli také dvou dílčích prvenství, a to v kategorii juniorů díky Janu Matuščínovi (BHC StarColor Most) a v kategorii mladších žáků díky Vlastovi Třasákovi (BHC 15.ZŠ Most). V air-hockeyovém Poháru United Energy zvítězil Patrik Juchelka (SHL Brno), když ve finále těsně porazil Eryka Pawlicu z Varšavy. V chemoplastovém turnaji stejného názvu pak vyhrál domácí Lukáš Doležal (Black Sharks Most).

Program uzavřel finálový turnaj Poháru mistrů evropských zemí v billiard-hockeyi šprtci, v němž zvítězil český šampion WIP Reklama Dobrá Voda v sestavě i s Ondřejem Müllerem hostujícím z BHC Most. Souběžně se hrál i regionální šprtcový Podzimní turnaj CorroTech. Vyhrál Oliver Čermák (SVČ Most).

Již 25. listopadu se v SVČ Most koná další turnaj. Tentokrát půjde o populárních „24 hodin stolního hokeje“, letos opět zařazených do projektu České unie sportu „Tipsport Sportuj s námi“. Potřebné informace najdou zájemci o účast na www.svc-most.cz .

V prosinci a na začátku ledna se pak nejlepší hráči a hráčky jednotlivých disciplín utkají o mistrovské tituly. Šampionát v billiard-hockeyi šprtci hostí premiérově jihomoravské Mutěnice. Mistrovství ČR v air-hockeyi proběhne v Majalandu Praha a táhlový hokej Chemoplast v Pečkách.

UNITED ENERGY VÍKEND STOLNÍHO HOKEJE – VÝSLEDKY

• Pohár United Energy – billiard-hockey šprtec – Český pohár, kat. ČP36 – 1. Martin Vrána, 2. Michal Martinčič (oba THE Orel Bohunice), 3. Miroslav Škorpík (Dragons Modřice), kat. žen: Petra Zajíčková (BHK IQ Boskovice), kat. juniorů: Jan Matuščín (BHC StarColor Most), kat. st.žáků: Michal Trávník (Šprti Mutěnice), kat. ml.žáků: Vlastimil Třasák (BHC 15.ZŠ Most), kat. veteránů Roman Juříček (Prague NHL)
  • Pohár United Energy – táhlový hokej Chemoplast – Český pohár, kat. B – 1. Lukáš Doležal (Black Sharks Most), 2. Jaromír Foltýn Sen., 3. Karel Racek (oba Seny-Oři), kat. žen: Karolína Sládková (Lejdýs Most), kat. juniorů: Jan Matuščín (Most)
  • Pohár United Energy – air-hockey – Český pohár, kat. B – 1. Patrik Juchelka (SHL Brno), 2. Eryk Pawlica (Varšava, Polsko), 3. Lukáš Doležal (Black Sharks Most), kat. žen: Lada Semová (SVČ Most), kat. juniorů: Jan Doležal (Gunners Břeclav)
  • Podzimní turnaj CorroTech – billiard-hockey šprtec – Severočeský pohár – 1. Oliver Čermák (SVČ Most), 2. Jan Krmenčík (BHC StarColor Most), 3. Petr Pečarka (SVČ Most)