V SVČ Most se hrály regionální turnaje stolního hokeje

V čt 29. června 2023 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci.

Sérií regionálních turnajů zakončily v SVČ Most stolní hokejisté jarní část sezóny. Nejvýznamnějším z těchto turnajů byl Letní pohár StarColor v billiard-hockeyi šprtci, který přilákal sedm desítek hráčů a hráček z Mostu, Litvínova, Meziboří a premiérově z Postoloprt. Zvítězil Dalibor Sem (BHC StarColor Most). Finálovým turnajem byl zakončen 23. ročník Mostecké NHL, soutěže, která na šprtcových stolech, jako jedna z mnoha podobných v ČR, napodobuje skutečnou hokejovou NHL. Titul obhájil Ondřej Müller, který hraje s týmem Buffalo Sabres. Rovněž začala Letní liga SVČ Most, seriál otevřených turnajů. Zájemci o účast v Letní lize najdou termíny a propozice na webu www.svc-most.cz . Z trojice air-hockeyových turnajů byl nejlépe obsazen Pohár SVČ Most. Zvítězil Denis Konečný z družstva Mladé Pušky Most.

I když je během letních prázdnin soutěžní činnost omezena, hrát se bude i v tomto období. Kromě Letní ligy plánují mostečtí účast na šprtcovém turnaji v Podhradí nad Dyjí a po pěti letech také ve švédském Lundu. V první polovině proběhne v SVČ Most i letos příměstský tábor zaměřený na stolní hokej.

STOLNÍ HOKEJ – VÝSLEDKY

• Letní pohár StarColor – billard-hockey šprtec – Český pohár, kat. Expres: 1. Dalibor Sem, 2. Lukáš Bušo (oba BHC StarColor Most), 3. Adam Dang (BHC 15.ZŠ Most), 4. Štěpán Kafan (SSZŠ Litvínov), 5. Martin Sladkovský (Tučňáci 14.ZŠ Most), atd.
  • Pohár SVČ Most – air-hockey – Český pohár, kat. B: 1. Denis Konečný (Mladé Pušky Most), 2. Jakub Svoboda (SVČ Most), 3. Petr Kusý Jun. (Mladé Pušky Most), 4. Dalibor Sem (SVČ Most), 5. Karel Lang (Mladé Pušky Most), atd.
  • StarColor Cup 7 – air-hockey – Český pohár, kat. C: 1. Jan Košler, 2. Sofia Salama, 3. Václav Veverka, 4. Petr Praženica, 5. Jakub Kašpar (všichni SZŠ Optima Most), atd.
  • CorroTech Cup 7 – air-hockey – Český pohár, kat. C: 1. Slavomír Hleba, 2. Matěj Svetlanský, 3. Lionel Kubánek, 4. Petr Zahradníček, 5. Jan Suchý (všichni SZŠ Optima Most), atd.
  • Letní liga SVČ Most 1/2023 – billard-hockey šprtec – Severočeský pohár: 1. Jan Matuščín, 2. Matyáš Vaníček, 3. Dalibor Sem (všichni BHC StarColor Most), 4. Jan Krmenčík (BHC CorroTech Most), 5. David Koman (SVČ Most), atd.