Severočeský pohár 2023 pro Jana Matuščína

V pá 29. prosince 2023 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci.

Na 15. základní škole v Mostě se v předvánočním čase konal tradiční turnaj tříd v billiard-hockeyi šprtci. V kategorii 1. – 3. tříd zvítězila 3. B (M.Šimek, E.Nohavicová, L.Denk, A.Šťastný), v kategorii 4.-6. tříd 6. C (V.Čermáková, V.Třasák, M.Čečelický, A.Novotný) a v kategorii 7.-9. tříd pak 9. B (O.Čermák, F.Nguyen, M.Pokorný).

Jinou tradici v podobě Vánočního turnaje drží brněnský Doudeen Team. Letos měl tento šprtcový turnaj rekordní účast více než sedmdesáti účastníků. Prvenství vybojoval Pavel Nešpor (Zlatí rytíři Větrný Jeníkov). Lukáš Michálek (BHC Most) obsadil pěkné dvanácté místo.

S koncem kalendářního roku bylo ukončeno i hodnocení regionálního seriálu – Severočeského poháru v billiard-hockeyi šprtci. Vítězové jednotlivých kategorií:

• celkové pořadí a kategorie muži: Jan Matuščín (BHC StarColor Most)
  • ženy: Michaela Kopecká (SVČ Most)
  • junioři: Jan Krmenčík (BHC CorroTech Most)
  • starší žáci: Dalibor Sem (BHC StarColor Most)
  • mladší žáci: Jakub Veselý (BHC 15.ZŠ Most)

Severočeský pohár je vyhlášen i pro sezónu 2024. Započítávat se opět budou pouze ty turnaje, které nejsou součástí Českého poháru, ani obdobného celostátního seriálu.