Mostecký šprtec slaví tři mistrovské tituly

V út 5. prosince 2023 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci.

Mistrovství republiky v billiard-hockeyi šprtci, s pořadovým číslem 43., proběhlo o víkendu v mezibořské základní škole. Za podpory města Meziboří a Ústeckého kraje jej ve spolupráci se ZŠ Meziboří pořádal Billiard-hockey club Most. Účastníci z regionu se v republikové konkurenci rozhodně neztratili. Mostečtí vybojovali šest medailí, z toho tři zlaté. Medailový zisk z MČR si připsala po devíti letech i ZŠ Meziboří.
Mezi ženami navázala na předloňský titul Valentina Grimmová (Real Draci 18. ZŠ Most), zvítězila a zajistila si tak premiérovou účast na mistrovství světa. Nepopulární čtvrté místo, které pro ni přesto znamená zatím nejlepší výsledek, obsadila Michaela Kopecká (SVČ Most). Vynikajícího výsledku dosáhl v kategorii mužů Matyáš Vaníček (BHC StarColor Most). Ten nestačil pouze na Víta Vondála (BHK IQ Boskovice) a odnesl si stříbro. Mezi juniory zvítězil Oliver Čermák (BHC CorroTech Most), vítěz Českého poháru juniorů Marek Těšitel (BHC StarColor Most) bral bronz. Titul Dalibora Sema v kategorii starších žáků doplnil bronzem v téže kategorii Lukáš Bušo (oba BHC StarColor Most). Mezi mladšími žáky zvítězil Jaroslav Čech (Gunners Břeclav). Stříbro díky Samuelu Peckovi oslavila domácí ZŠ Meziboří. Těsně na čtvrtém místě skončil Jakub Karafa (Tučňáci 14.ZŠ Most). V jediné kategorii, a to mezi veterány zůstali hráči z Mostecka bez cenného kovu. Potřetí v řadě zvítězil Jaromír Foltýn Sen. (Prague NHL).
V následujícím víkendu se bude hrát o mistrovské tituly také v air-hockeyi. Výhodu domácího prostředí budou mít tentokrát brněnští hráči.