Junioři SVČ Most mistry republiky

V čt 9. května 2024 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva, Domácí soutěže - jednotlivci.

Druhý ročník šprtcového Mistrovství republiky družstev mládeže, které loni na celostátní úrovni nahradilo Ligu škol, proběhl v jihomoravských Mutěnicích. V soutěži juniorů zvítězilo družstvo SVČ Most ve složení Dalibor Sem, Marek Těšitel, Adam Bárta a Petr Komůrka a získalo titul mistra republiky. Žákovská soutěž měla početnější obsazení a dramatičtější průběh. Zvítězili domácí Šprti Mutěnice, následováni Břeclaví a bronzovým SVČ Most v sestavě Petr Pečarka, Jakub Karafa, Kryštof Kubišta. Tým SVČ Smajlík Litvínov (Filip Justra, Jan Veselý, Jakub Veselý) obsadil šesté místo.

V Mutěnicích se rovněž konal pátý ročník turnaje Českého poháru (kat. ČP12) s názvem Mutěnice Open. Nejlepší byl Michal Trávník z pořadatelského týmu, následován bohunickým Michalem Fraňkem a Lukášem Michálkem z BHC Most. Další umístění hráčů z našeho regionu: 7. Michal Justra, 14. Marek Těšitel, 19. Jakub Hasil, 26. Matyáš Vaníček (všichni BHC StarColor Most), 30. Adam Bárta (SVČ Most), 32. Jozef Matuščín (BHC Most), 34. Vojtěch Kubišta, 35. Petr Komůrka, 36. Petr Pečarka (všichni SVČ Most), 41. Jakub Karafa (Tučňáci 14.ZŠ Most), 42. Filip Justra, 48. Jan Veselý (oba SVČ Smajlík Litvínov), 53. Dalibor Sem (BHC CorroTech Most), 62. Jakub Veselý (SVČ Smajlík Litvínov).

V mosteckém Středisku volného času pak Český pohár jednotlivců v billiard-hockeyi šprtci pokračoval turnajem regionální úrovně (Expres). V Májovém turnaji StarColor vyhrál Michal Justra (BHC StarColor Most).

V příští týdnu se stolní hokejisté utkají v pražském Majalandu, kde nastoupí k soubojům o tituly mistrů světa v billiard-hockeyi šprtci, v air-hockeyi a v táhlovém hokeji Chemoplast. V české nominaci je díky loňským výsledkům i početné mostecké zastoupení. Držte palce našim reprezentantům.