Dalibor Sem v Praze druhý

V st 2. října 2024 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci, Mezinárodní turnaje.

Osm desítek hráčů a hráček z celé ČR přilákal do Prahy poslední letošní šprtcový turnaj nejvyšší kategorie ČP36. Početné zastoupení měly i mostecké a litvínovské oddíly. Nejlepšího výsledku z nich tentokrát dosáhl junior Dalibor Sem (BHC CorroTech Most) a ujal se vedení v Českém poháru své kategorie. Celkově zvítězil Karel Racek z pořadatelského oddílu Prague NHL, hrající naopak již v kategorii veteránů. Na výborném pátém skončil Dalibor Frýba (BHC StarColor Most) a drží tak nadějnou pozici na postup na MČR i na premiérový start v turnaji Masters.

Kromě turnaje v Praze se hrál Český pohár také v Břeclavi. Šlo o turnaj střední úrovně ČP12, který byl věnován životnímu jubileu zdejší šprtcové legendy. Učitel místní ZŠ a dlouholetý vedoucí klubu Gunners Břeclav oslavil při turnaji 75 let. Zvítězil Pavel Bělohoubek (BHC Dragons Modřice). Most měl symbolické zastoupení díky Lukáši Michálkovi (BHC Most), sedmému v pořadí. V SVČ Most proběhl turnaj regionální série Severočeský pohár určený pro žáky SZŠ Optima. Vyhrála Kristýna Kujová.

Hrálo se také mezinárodně. V baskickém Durangu potvrdil BHC Most papírové předpoklady, když obsadil třetí místo v Poháru mistrů. Bezpečně porazil oba domácí soupeře, těsně pak podlehl oběma dalším českým zástupcům, ligovým mistrům z posledních dvou sezón, Boskovicím a Doudeen Teamu.

V aktuálním šprtcovém programu jsou závěrečné turnaje jednotlivců zařazené do Českého poháru 2024. Mezi nimi je i tradiční Pohár města Meziboří, který proběhne v sobotu 12. října od 10 hodin v mezibořské základní škole. Startovat mohou registrovaní i neregistrování hráči a hráčky bez ohledu na věk. Zájemci se mohou hlásit emailem na jakub.hasil@post.cz .

BILLIARD-HOCKEY ŠPRTEC – VÝSLEDKY

• Pražský pohár – Praha – Český pohár ČP36: 1. Karel Racek (Prague NHL), 2. Dalibor Sem (BHC CorroTech Most), 3. Martin Vrána (THE Orel Bohunice), …, 5. Dalibor Frýba, 11. Matyáš Vaníček (oba BHC StarColor Most), 24. Jan Krmenčík (BHC CorroTech Most), 25. Lukáš Michálek (BHC Most), 32. Marek Těšitel, 41. Ondřej Müller, 43. Ondřej Frýba, 46. Jakub Hasil (všichni BHC StarColor Most), 52. Adam Bárta, 56. Petr Pečarka (oba SVČ Most), 57. Tomáš Kodýtek, 59. Lukáš Bušo (oba BHC CorroTech Most), 60. Filip Justra (SVČ Smajlík Litvínov), 69. Vojtěch Kubišta (SVČ Most), 72. Jozef Matuščín (BHC Most), 77. Petr Komůrka (SVČ Most)
  • European Masters´ Cup – 27. ročník – Durango, Španělsko: 1. Doudeen Team, 2. BHK IQ Boskovice, 3. BHC Most, 4. Basque Billiard Hockey Team, 5. Euskaldunak
  • Ibaizabal Ikastola Cup – Durango, Španělsko – WTHA Tour, Challenger: 1. Michal Franěk (THE Orel Bohunice), 2. Jakub Ošlejšek (BHC IQ Boskovice), 3. Martin Vrána (THE Orel Bohunice), …, 6. Marek Těšitel, 7. Matyáš Vaníček (oba BHC StarColor Most)
  • JK75 – Břeclav – Český pohár ČP12: 1. Pavel Bělohoubek (BHC Dragons Modřice), 2. Libor Sita (Sokol Střelice), 3. Jan Hron (BHC Dragons Modřice), …, 7. Lukáš Michálek (BHC Most)
  • Turnaj SZŠ Optima – Most – Severočeský pohár: 1. Kristýna Kujová, 2. Ota Makovský, 3. Barbora Kohoutová a Růžena Bodnárová (všichni SZŠ Optima Most)