Ve Větrném Jeníkově se hrál Českomoravský pohár ve šprtci

V ne 15. září 2024 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva, Domácí soutěže - jednotlivci, Mezinárodní turnaje.

Dvacátý sedmý ročník Českomoravského poháru družstev v billiard-hockeyi šprtci se odehrál ve Větrném Jeníkově. Soutěž, v níž se utkávají jak ligové týmy, tak týmy složené napříč kluby, přilákala letos osmnáct družstev. Mostečtí tentokrát samostatné družstvo nepostavili, představili se ale ve dvou složených týmech. Zelené veverky, v sestavě s Lukášem Michálkem, obsadily dvanácté místo. Klub šprtcových gentlemanů, za který nastoupili mj. mostečtí Matyáš Vaníček a Marek Těšitel, sice ovládl základní část, finále mu ale nevyšlo a skončil pátý. Vítězem Českomoravského poháru se stal, počtvrté v řadě, brněnský Doudeen Team. Souběžně s finále soutěže družstev se ve Větrném Jeníkově odehrál turnaj Českého poháru. Vyhrál domácí Pavel Nešpor. Mostecký Lukáš Michálek obsadil dvanácté místo.

Ve Středisku volného času Most byla dohrána Letní liga SVČ Most, zařazená pouze do regionálního Severočeského poháru. O vítězství v Letní lize se podělili Jan Matuščín, Petr Pečarka a Matyáš Vaníček.

V nejbližším programu mají mostečtí stolní hokejisté účast na turnajích ve španělském Durangu. Odehrají zde jak soutěž jednotlivců, tak finálový turnaj Poháru mistrů evropských zemí. Favority týmové soutěže budou ale spíše jiní čeští účastníci – Doudeen Team a BHK IQ Boskovice. Následovat bude turnaj nejvyšší kategorie ČP36 v Praze.

VÝSLEDKY

• Českomoravský pohár družstev – 27. ročník – Větrný Jeníkov: 1. Doudeen Team, 2. BHK Boskovice, 3. BHC Longo Bongo, …, 5. Klub šprtcových gentlemanů (M. Vaníček, M. Těšitel), …, 12. Zelené veverky (L.Michálek)
  • Zevar Cup – Větrný Jeníkov – Český pohár ČP12: 1. Pavel Nešpor (Zlatí Rytíři Větrný Jeníkov, 2. Miroslav Škorpík (BHC Dragons Modřice), 3. Jan Gabriel Hajduch (Šprti Mutěnice), …, 12. Lukáš Michálek (BHC Most)
  • Letní liga SVČ Most 2/2024 – Most – Severočeský pohár: 1. Petr Pečarka (SVČ Most), 2. Michal Justra (BHC StarColor Most), 3. Lukáš Michálek (BHC Most)
  • Letní liga SVČ Most 3/2024 – Most – Severočeský pohár: 1. Matyáš Vaníček (BHC StarColor Most), 2. Jan Krmenčík (BHC CorroTech Most), 3. Lukáš Michálek (BHC Most)
  • Vítězové Letní ligy SVČ Most 2024: Jan Matuščín (Šprti Mutěnice), Petr Pečarka (SVČ Most) a Matyáš Vaníček (BHC StarColor Most)