Odehráno první kolo Česko-saské ligy stolního hokeje

V čt 10. března 2011 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci, Mezinárodní turnaje.

 Šedesát hráčů a hráček z obou stran česko-německé hranice se sešlo v tělocvičně 15.základní školy v Mostě při prvním kole Česko-saské ligy stolního hokeje. Soutěžilo se ve dvou disciplínách. Hlavním programem byl turnaj  v billiard-hockeyi šprtci, doplněný o táhlový hokej Chemoplast.

Vítězství v billiard-hockeyovém turnaji si odnesl Vojtěch Hlávka, hájící barvy SHL StarColor Litvínov. Kategorii žen a dívek ovládla Kristýna Srbová (BHC 15.ZŠ Most). Z německé strany se zúčastnila skupina srdnatě bojujících nováčků. Nejlepšímu z nich Michaelu Frankemu (TS Marienberg) jen těsně unikl postup ze základní skupiny. V táhlovém hokeji Chemoplast zvítězila Lucie Černá (StarColor Most). Převahu ve startovním poli měli hráči oddílu BHC 15.ZŠ Most, který se ujal vedení v hodnocení družstev.

Projekt Česko-saská liga stolního hokeje (číslo projektu 0284.02/011110/1/02), který je  spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu Cíl3, pokračuje druhým dílem již v polovině dubna. Tentokráte se bude hrát v německém Marienbergu. Pro domácí vystoupení si hráči i trenér Rainer Baldauf odvezli z Mostu cenné zkušenosti. „Většina našich hráčů se zúčastnila soutěžního klání dnes poprvé. Bojovali a v mnoha případech příjemně překvapili,“ řekl Baldauf. „V domácím prostředí se nás představí  mnohem více, než v premiérovém kole,“ slíbil zástupce saského výběru.

Zatímco němečtí hráči se budou v klidu připravovat na druhý díl Česko-saské ligy, ty české  čeká celá řada národních soutěží jednotlivců i družstev. V nejbližším víkendu jede BHC AB Stain Most do Brna k úvodnímu kolu 1.ligy družstev. Ve 2.lize se hraje již kolo druhé. Lišáci Most i SHL StarColor Litvínov míří do středočeských Peček.

Výsledky 1.hracího dne Česko-saské ligy stolního hokeje:

Billiard-hockey šprtec – jednotlivci                

  • 1. Vojtěch Hlávka, SHL StarColor Litvínov,  2. Miroslav Rolník, BHC 15.ZŠ Most, 3. Tomáš Žilka, BHC 15.ZŠ Most
  • nejl.žena: Kristýna Srbová, BHC 15.ZŠ Most
  • nejl.německý hráč: Michael Franke, TS Marienberg

 Billiard-hockey šprtec – družstva                  

  • 1. BHC 15.ZŠ Most, 2. Trebra Schule Marienberg, 3. SHL StarColor Litvínov

Táhlový hokej Chemoplast – jednotlivci          

  • 1. Lucie Černá, StarColor Most, 2. David Žilka, 15.ZŠ Most, 3. Matěj Lenc, 15.ZŠ Most
  • nejl.žena: Lucie Černá, StarColor Most
  • nejl.německý hráč: Justin Wendt, TS Marienberg

Táhlový hokej Chemoplast – družstva            

  • 1. 15.ZŠ Most, 2. Trebra Schule Marienberg, 3. SVČ Most

Kompletní výsledky budou během několika dnů přidány na web Česko-saské ligy. Výsledky turnajů se započítávají také Českého poháru. Po zpracování budou zveřejněny i na webu Unie HSH (billiard-hockey šprtec), resp. Sdružení mládeže SHSK (táhlový hokej Chemoplast). Díky Lucii Černé si můžete prohlédnout obsáhlou fotogalerii z akce.

Starší článek „

Novější článek „


Další články neleznete v archivu článků.