Gadžor senzačně ve finále Poháru Europe Direct Most

V so 19. listopadu 2011 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci.

O účastnících mistrovství republiky v billiard-hockeyi je rozhodnuto. Závěrečný díl Českého poháru 2011 se odehrál pod názvem Pohár Europe Direct Most v tělocvičně 15.ZŠ Most. Patrik Gadžor z druholigových mosteckých Lišáků postoupil senzačně až do finále, kde podlehl brněnskému Procházkovi. Tomáš Fleišman přidal další medailové umístění. Kromě třetí příčky v turnaji mu bronzový stupínek patří i v konečném hodnocení Českého poháru, což mu zaručuje účast na MS 2012 v Polsku. Po pěti letech se v oficiálním turnaji představil Petr Henych, někdejší opora prvoligových celků z Mostu a ze Stochova. Řadu soupeřů zaskočil a v obnovené premiéře skončil sedmý. Na poslední chvíli uhájil postup na MČR díky třinácté příčce Ondřej Černý. Trofeje za jednotlivé kategorie Poháru Europe Direct Most vybojovali Dagmar Lazárková (BHC Vršovice), Patrik Matola (Haluzáci 8.ZŠ Most) mezi staršími žáky a Tomáš Škuthan (Draci Třebenice) mezi žáky mladšími. Nejlepší hráči žákovských kategorií si odnesli také věcné ceny, které věnoval partner akce – Europe Direct Most.

Na mistrovství republiky, které se uskuteční příští týden v Boskovicích, postupuje z Mostecka čtrnáct hráčů. Kompletní výsledky turnaje i Českého poháru najdete na webu Unie hráčů stolního hokeje. Obrázky z turnaje si prohlédněte ve fotogalerii.