Ze Žďáru se dvěma body

V po 12. března 2012 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - družstva.

Až ve druhém kole začala pro mostecké nejvyšší soutěž družstev billiard-hockeye šprtce. BHC AB STAIN Most cestoval do Žďáru nad Sázavou k zápasům proti týmům se zcela rozdílnými ambicemi. Domácí BHL Zekatel Žďár n. S. skončil loni v 1. lize poslední a dvěma prohrami začal i letošní sezónu. Mostečtí byli sice favority utkání, čekal se nicméně vyrovnaný boj. S nezvyklou rolí favorita se ale Most rychle srovnal a domácí přejel poměrem 11:1. Druhý soupeř byl jiné úrovně. Tým BHC Dragons Brno v minulých dvou letech slavil mistrovský titul a k nejvyšším příčkám chce zamířit i letos. Do Žďáru přijel bez náhradníků a svou taktiku tradičně postavil na nepropustné obraně. S tímto pojetím mostečtí dlouho drželi krok a favorit se výrazně prosadil až v poslední směně, kdy Most musel riskovat. Výsledkem je prohra s hodně nízkým skóre 1:6, které opticky připomíná spíše výsledky nižších soutěží. Tam se ale hraje jiný formát zápasů a ve hře je v každém duelu oproti první lize méně než polovina možných bodů.

Na nejvzdálenější stoly, do Boršova nad Vltavou, zamířily ve 2. lize týmy Old Friends Most a SHL StarColor Litvínov. Na úvod si litvínovští připsali prohru v derby s Old Friends Most 3:5. Druhou prohru, tentokrát 1:3, schytali od ESH Praha. Teprve pak omlazená litvínovská sestava začala sbírat body. Po povinném, i když ne příliš výrazném vítězství nad Pečkami v poměru 4:1, zvládl Litvínov i drama proti domácímu Boršovu a zvítězil 4:3. O něco lépe si vedl favorit soutěže Old Friends Most, ačkoli ani ten nezvládl úvodní kolo bez ztráty kytičky. Po výhře nad Litvínovem nečekaně klopýtl s domácím Boršovem v poměru 2:3. Následně pak přidal výhru nad ESH Praha 5:3 a vysoké vítězství 9:0 na Pečkami. Po prvním kole jsou tak Old Friends Most v čele druholigové tabulky jen o skóre před Boršovem. Jako poslední zasáhnou do hry o druholigové body mostečtí Lišáci. V dubnovém druhém kole jedou společně s Litvínovem do Peček. Volno mají tentokrát Old Friends Most, stejně jako v nejvyšší soutěži BHC AB STAIN Most.

Výsledky a statistiky 1. a 2.ligy družstev jsou zveřejňovány na webu Unie hráčů stolního hokeje.

V nejbližším programu mají billiard-hockeyisté soutěže jednotlivců. V sobotu 17. března se hraje v mezibořské základní škole o Pohár města Meziboří a turnaj je tradičně otevřen všem zájemcům o stolní hokej.

Starší článek „

Novější článek „


Další články neleznete v archivu článků.