Čtvrté místo z Russia Open

V pá 4. května 2012 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Mezinárodní turnaje.

Mezinárodní sezóna stolního hokeje začala v roce 2012 neobvykle pozdě. Otvírací podnik obstaral až v závěru dubna v Petrohradě sedmý ročník Russia Open, složený z turnajů v billiard-hockeyi šprtci, v air-hockeyi a v táhlovém hokeji Chemoplast.  Skladba zařazených disciplín stolního hokeje při Russia Open doznala v čase různých změn, jistotu ale představuje billiard-hockeyový turnaj, který byl dosud součástí všech ročníků. Druhou jistotou je pak účast mosteckého hráče Jakuba Hasila. Nepřerušenou řadou účastí od prvního ročníku se nemůže pochlubit žádný jiný zahraniční hráč a jen několik domácích. Letošní Hasilovu snahu o rozšíření medailové sbírky ze šprtcového Russia Open ovšem zastavili bratři Tihelkové z týmu SHC Bizoni Uherčice. Robertu Tihelkovi, který následně v turnaji zvítězil, podlehl mostecký hráč ve čtvrtfinále, Michalu Tihelkovi pak v závěrečném zápase o třetí místo. S bilancí 5 výher a dvě porážky obsadil Hasil čtvrté místo. Medailové umístění mu nepřinesly ani jeho doplňkové disciplíny, i když k tomu nebylo daleko. Čtvrtým místem vyrovnal své petrohradské air-hockeyové maximum, v táhlovém hokeji Chemoplast skončil pátý. Pouze zápasy v táhlovém hokeji Chemoplast absolvovala v Petrohradě druhá členka mostecké minivýpravy Miloslava Palivcová, která obsadila sedmé místo. Kompletní výsledky všech soutěží jsou k dispozici na webu WTHA.