Stolní hokejisté hráli 24 hodin

V pá 22. listopadu 2013 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci.

Velkou porci zápasů si pro sebe naplánovali stolní hokejisté. Na 15.základní škole v Mostě hráli čtyřiadvacetihodinový nonstop turnaj, v němž vystřídali disciplíny billiard-hockey šprtec, táhlový hokej Chemoplast a air-hockey. Největší prostor dostal šprtec, v němž zvítězil Patrik Purket (Old Friends Most) s neuvěřitelnou bilancí sedmnácti výher ze sedmnácti zápasů. Šprtcový turnaj byl započítán jako úvodní podnik do Českého poháru 2014. Výsledky jsou k dispozici na webu Unie hráčů stolního hokeje. V průběhu 24 hodin se nad stoly ve všech disciplínách vystřídala téměř stovka hráčů a hráček. Nejvytrvalejší z nich byl Karel Kraček (Klub dětí Most), který zvládl šestadvacet šprtcových utkání a zúčastnil se i turnajů v ostatních disciplínách. Pořadatelem neobvyklého turnaje byl Billiard-hockey club Most ve spolupráci s Europe Direct Most. Na organizaci finančně přispělo statutární město Most.

I když šlo samozřejmě o body do soutěží, pro mnohé měla akce spíše oddychovější charakter. To v následujícím hracím víkendu půjde o domácí mistrovské tituly a případně i o nominaci na mistrovství Evropy. Billiard-hockeyisté se ke svému MČR sjedou do Říčan.