Senzace: tři domácí tituly pro BHC Most

V po 25. listopadu 2013 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci.

Říčanský hotel Pratol hostil o víkendu 34.mistrovství republiky v billiard-hockey šprtec. Z pěti vypsaných kategorií jednotlivců se mosteckým a litvínovským letos podařilo postoupit ve čtyřech a ve všech měli na šampionátu nějaké medailové želízko. V tradičně nejlépe obsazené kategorii mužů se premiérově hrálo „švýcarským“ systémem a účastníky čekalo dlouhých osm kol. S nimi si nejlépe poradil Pavel Koloděj z Ostravy. Leader mosteckého týmu BHC AB STAIN Most Tomáš Fleišman obsadil vynikající, i když nešťastné čtvrté místo. Petr Henych z konkurenčních Old Friends Most skončil osmý. V žákovských a juniorské kategorii pak členové BHC Most potvrdili, že dlouhodobě patří k republikové špičce. Naposledy mezi mladšími žáky startoval Vojtěch Jandečka (BHC 15.ZŠ Most) a bez zaváhaní obhájil loňský titul. Před posunem do starší věkové kategorie hrál také Tomáš Sýkora (SHL Celio Litvínov) a jeho soutěž starších žáků byla tentokrát mimořádně dramatická. Hned čtveřice hráčů se srovnala na stejném bodovém zisku a na řadu přišla pomocná kritéria. Ta měl nejlepší právě Sýkora a o jediný gól před boskovickým Ferugou slavil mistrovský titul. Na úvod soutěže juniorů se utkali Ondřej Müller (BHC AB STAIN Most) a Matěj Šanoba (SHL Celio Litvínov). Z hubeného vítězství 1:0 se radoval Müller. Na stupních vítězů pak ale stáli oba. Ondřej Müller obhájil titul, Matěj Šanoba přidal bronz. V kategorii žen, v níž neměli mostečtí a litvínovští zastoupení, vyhrála Veronika Grabinská.

Trofeje nejlepším předal říčanský starosta Vladimír Kořen, širší veřejnosti známý spíše jako moderátor televizního pořadu Zázraky přírody. Z jeho rukou pak převzali ocenění i vítězové Českého poháru 2013, mezi nimi i junior Ondřej Müller a starší žák Tomáš Sýkora.

Kompletní výsledky MČR a Českého poháru budou po zpracování zveřejněny na webu Unie hráčů stolního hokeje.

V tomto týdnu se bude hrát další šprtcový finálový turnaj, i když jen v regionální soutěži. O Severočeský třetiligový pohár se utkají Bufet ze z Plzně, KSH StarColor ZŠ Meziboří, BHC 15.ZŠ Most „B“ a pořádající Real Draci 18.ZŠ Most.

Starší článek „

Novější článek „


Další články neleznete v archivu článků.

Kalendář akcí

(Český pohár - ČP36)

so 7. září 2019 DOBRÁ VODA U ČESKÝCH BUDĚJOVIC

Ikona Informace Informace

2.liga družstev

ne 6. října 2019 STOCHOV

Ikona Informace Informace

United Energy Czech Open

so 12. října 2019 MOST

Ikona Informace Informace

Pohár WTHA

ne 13. října 2019 MOST

Ikona Informace Informace

Zobrazit více akcí