TISKOVÁ ZPRÁVA – Mistrovství světa ve stolních hokejích 2016

V po 21. března 2016 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Mezinárodní turnaje.

Jubilejní dvacátou soutěžní sezónu oslaví Billiard-hockey club Most organizací mistrovství světa ve stolních hokejích. Mostečtí se do pořádání mezinárodních soutěží zapojují od roku 2000 a světový šampionát se na severu Čech odehraje již podruhé. Před osmi lety se elita stolního hokeje sešla na mosteckém zimním stadionu, letos se nejvýznamnější turnaj tohoto malého sportu uskuteční ve Středisku volného času Most, s nímž BHC Most spojil při organizace akce své síly. Soutěžní program je rozložen do čtyř dnů, od 14. do 17.dubna, a zahrnuje jak mistrovské soutěže jednotlivců i družstev, tak otevřené turnaje pro veřejnost.

Čtvrteční úvod obstarají právě otevřené turnaje, Pohár Europe Direct Most v air-hockeyi a Pohár OZP v táhlovém hokeji Chemoplast. Na ně naváže v pátek dopoledne Pohár United Energy v billiard-hockeyi šprtci. Další program již bude patřit výhradně nominovaným reprezentantům, aktuálně z jedenácti potvrzených účastnických států. Ještě v pátek budou rozdány trofeje v billiard-hockeyi šprtci (družstva) a v táhlovém hokeji Chemoplast (jednotlivci). Předpokládaným zlatým hřebem mistrovství by měla být sobota, kdy proběhnou turnaje jednotlivců v billiard-hockeyi šprtci a v air-hockeyi. V neděli je budou následovat zbývající soutěže družstev (air-hockey, táhlový hokej Chemoplast). Hodnocena bude i soutěž všestrannosti – víceboj čili „Multitable“.

Na medaile samozřejmě pomýšlí většina výprav. V billiard-hockeyi šprtci je tradičně největším favoritem česká reprezentace, jíž budou chtít plány zkomplikovat především Švédové a Poláci. Po zklamání na ME 2014 v Krakově si chtějí napravit reputaci Rusové. Ti budou na přední příčky útočit hlavně při air-hockeyi. V táhlovém hokeji jsou za favority vedle domácích považováni také Slováci a Švédové.

O medaile v mistrovských bojích bude usilovat i sedm mosteckých hráčů a hráček. Fanoušci stolního hokeje či jednotlivých účastníků jsou vítáni, vstupné se neplatí.

Vedle reklamních partnerů se na financování akce podílí také statutární město Most. Záštitu nad mistrovstvím světa převzal mostecký primátor Jan Paparega.

DŮLEŽITÉ INFORMACE:

 • Termín: 14.-17. dubna 2016
 • Místo konání: SVČ MOST (Albrechtická 414)
 • Webová stránka:  www.multitable2016.com
 • Hlavní pořadatelé: Billiard-hockey club Most, z.s., Středisko volného času Most
 • Kontakty: Jakub Hasil, sekretář BHC Most, +420 603 337 054 , wtha@billiardhockey.cz
 • Zastřešující mezinárodní organizace: World Table Hockey Association (www.billiardhockey.com)
 • Záštita: Mgr. Jan Paparega, primátor města Mostu
 • Hlavní partneři: United Energy, a. s., Statutární město Most

Program soutěží:

 • Čtvrtek 14. 4. 2016 – 16:00 – doprovodný turnaj (jednotlivci) – air-hockey, 18:00 – doprovodný turnaj – Pohár OZP (jednotlivci) – táhlový hokej Chemoplast
 • Pátek 15. 4. 2016 – 09:00 – doprovodný turnaj – Pohár United Energy (jednotlivci) – billiard-hockey šprtec, 13:00 – MS (družstva) – billiard-hockey šprtec, 18:00 – MS (jednotlivci) – táhlový hokej Chemoplast
 • Sobota 16. 4. 2016 – 10:00 – MS (jednotlivci) – billiard-hockey šprtec, 16:00 -MS (jednotlivci) – air-hockey
 • Neděle 17. 4. 2016 – 10:00 – MS (družstva) – táhlový hokej Chemoplast, 13:00 – MS (družstva) – air-hockey

Předpokládané počty účastníků:

 • Počet účastníků:  cca 200-250 hráčů a hráček
 • Počet zúčastněných zemí: 10 – 12 zemí
 • Kategorie: muži, ženy, junioři, družstva

Fotografie jsou k dispozici na vyžádání.

Starší článek „

Novější článek „


Další články neleznete v archivu článků.

Kalendář akcí

Russia Open

so 28. května 2022 PETROHRAD, Rusko

Ikona Informace Informace

Mistrovství Evropy

so 11. června 2022 MODŘICE

Ikona Informace Informace

(Český pohár - ČP36)

so 18. června 2022 MUTĚNICE

Ikona Informace Informace

(Český pohár - ČP36)

so 12. listopadu 2022 MOST

Ikona Informace Informace

Mistrovství ČR 2022

so 3. prosince 2022 MUTĚNICE

Ikona Informace Informace

Zobrazit více akcí