Stolní hokejisté hráli v Mostě 24 hodinový turnaj

V út 18. října 2016 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci.

Čtvrtým rokem po sobě okořenili stolní hokejisté podzimní část sezóny akcí s názvem 24 hodin stolního hokeje. Letos poprvé byl tento neobvyklý turnaj zařazen do projektu ČUS – Sportuj s námi a v mosteckém Středisku volného času se při něm představila více než stovka hráčů a hráček. Byli mezi nimi ostřílení borci se zkušenostmi z mezinárodních soutěží i úplní nováčci. Stejně jako v přechozích ročnících dostal největší prostor billiard-hockey, známý rovněž jako šprtec. V něm se také odehráli i všechny noční souboje a nad ránem se z celkového vítězství mohl radovat Petr Henych, který v ligových soutěžích hájí barvy mosteckého prvoligového celku. Mezi ženami byla nejlepší Pavla Mišíková a vítězem žákovského hodnocení pak Jan Matuščín. Největší porci šprtcových zápasů během čtyřiadvaceti hodin zvládnul Martin Tomčala, který nastoupil i do všech tří vložených disciplín, air-hockeye, táhlového hokeje Chemoplast a stolního fotbalu. V air-hockeyi i v táhlovém hokeji zvítězil junior Martin Laštůvka, stolní fotbal ovládla dvojice Patrik Purket – Matěj Šanoba.

V tomto týdnu se stolní hokejisté vrátí ke standardním soutěžím. Ve čtvrtek pokračuje v SVČ Most s podporou United Energy seriál Air-hockey školám, tentokrát s účastí žáků 15.ZŠ Most. O víkendu se čtveřice mosteckých billiard-hockeyistů představí v Czyzowicích na Polish Open.