Fleišman a Pohanka mistry republiky ve šprtci

V út 30. listopadu 2010 napsal Jakub Hasil do kategorií Aktuality, Domácí soutěže - jednotlivci.

 Necelý měsíc zbývá a Billiard-hockey club Most oslaví patnácté výročí svého vzniku. A při mistrovství ČR jednotlivců v billiard-hockeyi, které letos hostila Ostrava, mu jeho členové nadělili několik cenných kovů jako dárek. Poprvé od roku 2003, kdy se ale ještě hrálo kategorií méně, mělo Mostecko díky BHC Most i díky Sdružení mládeže SHSK, Severozápad zastoupení ve všech kategoriích, které jsou na MČR vypsány.

Výsledky dětí a mládeže jsou dlouhodobě výkladní skříní mosteckých a litvínovských oddílů. V Ostravě se nejvíce dařilo mladších žákům. Z hodně zamotané skupiny vyšel vítězně trochu nečekaně Tomáš Pohanka (Klub dětí Most). Bronzovou medaili přidal Roman Reisig (Lišáci Most), který se stal zároveň celkovým vítězem Českého poháru mladších žáků. Reisiga napodobil mezi staršími žáky Ondřej Müller (BHC AB STAIN Most) a stejně jako on vybojoval bronz a prvenství v Českém poháru své kategorie. Nejcennějšího výsledku na republikovém šampionátu dosáhl Tomáš Fleišman. Hráč, který v minulosti vybojoval tituly mezi mladšími i staršími žáky, si v předchozích dvou juniorských sezónách vybral porci smůly a dvakrát skončil bez medaile. Tentokrát si Štěstěna ale zvolila Fleišmana. Všechny zápasy juniorského turnaje již byly odehrány, jen brněnský Jaromír Procházka proti Ježkovi ještě zahrával trestné střílení, které vybojoval posledním tahem zápasu. Svou šanci na titul ale propásl a odstartoval mosteckou radost. Kromě mistrovského titulu si Fleišman zajistil startovní místo na mistrovství Evropy 2011 v ruském Petrohradě. V kategoriích mužů a žen zástupci regionu na vrcholné příčky podle očekávání nedosáhli. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotky z MČR.

V táhlovém hokeji Chemoplast, který je pro mostecké stolní hokejisty doplňkovou disciplínou, se hrálo o republikové tituly teprve podruhé. Výrazný úspěch ze šprtce doplnil v Chemoplastu stříbrem junior Jiří Ježek.

Po mistrovství republiky mají billiard-hockeyisté tento týden relativně volno. Hraje se pouze finále 3.ligy družstev – Severočeský třetiligový pohár. V dalším týdnu již odstartuje sezóna 2011 prvními turnaji Českého poháru – v Chomutově a v Mostě. V nové sezóně se Český pohár bude hrát atraktivnějším systémem.

31.mistrovství republiky v billiard-hockeyi šprtci

  • MUŽI – 1. Martin Kučera (SHL Brno), …, 25. Zdeněk Bednář, …, 27. Kamil Blažek (oba BHC AB STAIN Most)
  • ŽENY – 1. Marcela Kabrdová (BHL A.Počtová Žďár n.S.), …, 8. Jiřina Mencl (Black Sharks Most)
  • JUNIOŘI – 1. Tomáš Fleišman (BHC AB STAIN Most), …, 6. Ondřej Frýba (SHL StarColor Litvínov), 7. Patrik Purket (Haluzáci 8.ZŠ Most), 8. Jiří Ježek (BHC AB STAIN Most)
  • STARŠÍ ŽÁCI – 1. Michal Martinčič (BHL Zekatel Žďár n.S.), …, 3. Ondřej Müller II. (BHC AB STAIN Most), …, 5. Vojtěch Hlávka (Klub dětí Most), …, 7. Ondřej Taldík (Black Sharks Most)
  • MLADŠÍ ŽÁCI – 1. Tomáš Pohanka (Klub dětí Most), …, 3. Roman Reisig (Lišáci Most), …, 6. Adam Písařík (Black Sharks Most)

 Vítězové Českého poháru 2010 v billiard-hockeyi šprtci

  • muži – Aleš Tichavský (Šprtmejkři Ostrava)
  • ženy – Petra Zajíčková (BHL A.Počtová Žďár n.S.)
  • junioři – Jakub David (Orel Boskovice)
  • starší žáci – Ondřej Müller II. (BHC AB Stain Most)
  • mladší žáci – Roman Reisig (Lišáci Most)

Starší článek „

Novější článek „


Další články neleznete v archivu článků.